Partner webuRoger logo
Předplatit časopis Finmag

Václav Rambousek

Václav  Rambousek
Kontaktujte autora

Po absolvování Vysoké školy ekonomické a několika zaměstnáních pracoval od roku 1993 jako ekonomický analytik v Kanceláři prezidenta republiky. Nechuť Václava Havla k ekonomii se mu odstranit nepodařilo. Dál pracoval na Velvyslanectví ČR v Moskvě, na Ministerstvu zahraničních věcí a posléze jako obchodní rada na velvyslanectví v Kyjevě. Napsal novelu Zasmějte se a Protistátní román, jehož děj se odehrává na Hradě, ve Strakově akademii a na velvyslanectví v Rusku a zachycuje jejich reálné fungování – ač mnozí čtenáři nevěří, že nejde o nadsázku. Později vydal knížku Všežravý stát, která analyzuje svět politiky způsobem nemajícím nic společného s politologií.

Duální vysílání: Co řekl místopředseda doopravdy

Duální vysílání: Co řekl místopředseda doopravdy

Když má mluvit politik, dopředu víte, co bude říkat. Nemluví za sebe, jeho ústy promlouvá strana. Zrovna z toho důvodu jsem chtěl v televizi ztišit jednoho místopředsedu, jenže omylem jsem zmáčknul knoflík pro duální vysílání. A tam to bylo: z druhé zvukové stopy se linulo, co místopředseda doopravdy říkal, než to bryskně přeložit do správného politického žargonu.

24. 3. 2016
Politické strany – podnikatelské klany

Politické strany – podnikatelské klany

Ideální politické nastavení bude to, kde při ranním venčení v parku ostatní pejskaři nepoznají, že támhleten pán s teriérem je jejich premiér.

15. 3. 2016
Nevinná byrokracie

Nevinná byrokracie

Byrokraté mají ještě horší pověst než parlamentní poslanci – za nimi jsou v žebříčku už jenom tchyně. Nikdy nikdo se nepostavil na jejich obranu. Až teď.

16. 2. 2016
Proč nikdy nebudeme mít lacinou zahraniční politiku

Proč nikdy nebudeme mít lacinou zahraniční politiku

Pro duševní zdraví daňových poplatníků je jen dobře, že netuší, co všechno ze svých daní financují. Například v zahraniční politice…

1. 2. 2016
Ekonomická diplomacie. Co to k čertu je?

Ekonomická diplomacie. Co to k čertu je?

Bez exportu by naší malé otevřené ekonomice bylo zle. Račte ho podpořit ze svých daní. A hádejte, co si za ně ještě koupíte.

18. 1. 2016

Další skvělí autoři

Bill Wirtz

Bill Wirtz

Studující práv na Lotrinské univerzitě v Nancy. Provozuje vlastní mnohojazyčný blog.

Vojtěch Hodboď

Vojtěch Hodboď

Vystudoval žurnalistiku na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy, kde nyní pokračuje na mediálních... Více

František Mašek

František Mašek

Dlouhodobě se zabývá ekonomikou, od roku 1993 se zaměřuje na kapitálový a finanční trh. Působil v řadě... Více