Obaly a plasty dobré, Substack špatný
A dále: co čekat od genealogických DNA testů, jak vybírat dárky a HyperNormalisation s českými titulky.

Na Finmagu stále covid a dezinformace. Vojtěch Pišl mluví s matematikem Tomášem Fürstem, kterého znáte z Velké drogové kocoviny. Jakub Jetmar zas se sociologem Matoušem Pilnáčkem o důvěře v instituce.
„[N]epotřebujeme sto naprosto bezchybných zero waste hrdinů, my potřebujeme miliony lidí, kteří to sice nedělají dokonale, ale snaží se,“ říká expertka na odpadové hospodářství Alena Myslivcová Fučíková. Expertka sympaticky kontrariánská: plasty a obaly se hodí, taky by se hodilo mít v bezobalových obchodech běžné spotřební zboží, ne jen příplatkové eko ezo čárymáry.
Závěrečnou scénu tohohle rozhovoru mám v hlavě už dva týdny.
HyperNormalisation, hypnotizující tříhodinový střihový dokument Adama Curtise o světovém vývoji v letech 1975 až 2016, je na YouTube s českými titulky.
Anglicky
Jak vybrat dárky, které udělají radost.
Chcete někomu věnovat genealogický test DNA, případně si své kořeny vyplivat sami? NY Times vydaly praktický průvodce různými službami a jejich úskalími. Guardian psal už dřív o tom, jaké to je stát se ze dne na den dcerou vlasti, o které nic nevíte.
Čím Substack poškozuje autory i veřejnou debatu. (Substack je stále populárnější služba pro rozesílání newsletterů a inkasování předplatného.)
Související témata