Finmag newsletter je tu. Doporučili by vás vaši bývalí partneři a partnerky?
Není to zdaleka nejnepříjemnější otázka v tomto newsletteru. Věděli jste například, v jakém byrokratickém mlýnu se ocitnete po těžkém, samostatný život omezujícím úraze?

Aktuálně.cz se na podzim vyšvihlo se speciály: po seriálu Česko společně vyšel longread Činžák o nájemním bydlení, doplněný jako vždy úderným komentářem Davida Klimeše.
V „mém“ Samizdatu se dozrává k finále stáž Kláry Filipové: měsíce rešeršovala, jak se českému zdravotnímu a sociálnímu systému nedaří vracet lidi po úrazech zpátky do života a proč se tak dlouho čeká na podporu. Před Vánoci ještě vyjde třetí díl o personální krizi posudkové služby.
Newsletter z kuchyně Finmagu
Pravidelně pro vás přinášíme přehled chytrého čtení (nejen) na víkend. Protože dobré čtení má oproti sebelepší buchtě jednu výhodu: nevadí, že se do něj před vámi zakousl někdo jiný. Každý týden tým magazínu Finmag a webu Finmag.cz ochutná metráky textů. A každý pátek vám e-mailem pošle přehled těch nejlepších. Pokud tedy budete chtít a přihlásíte se k odběru našeho pravidelného newsletteru.
David Scharf psává o technologiích poučeně a s kontextem: Co čekat od Muskova Twitteru i celého Silicon Valley v nové éře?
Čtyři lidé, které rád poslouchám, se sešli k rekapitulaci znásilnění v české kinematografii. Bilanci zachraňuje Věra Chytilová.
Anglicky
Nový magazín s chytrým čtením Asterisk mi připomněl, že jsem trochu zapomněl na svého oblíbeného autora Scotta Alexandera. V Asterisku přesvědčuje, že (dobří) sommeliéři vínu opravdu rozumí a že senzační zprávy o neúspěších ve slepých testech jsou bulšit. Na svém blogu pak recenzuje životopis Johna von Neumanna a novou knihu patrona svatého efektivního altruismu Willa MacAskilla.
Ke kafi ku poslechu máme...

Nebaví snad číst? Nevadí! Co oči nebaví, uši napraví! A i pro ty něco máme: Finmag podcast. Reality, investice a zajímaví hosté.
Uvařte si kafe, sedněte si, a zaposlouchejte se. Dobrou chuť!
Elad Gil se na letošní boom šikovných nástrojů postavených na technikách umělé inteligence dívá z byznysové stránky.
Ryan Boudinot v zadumaném článku o apokalyptické imaginaci připomíná věc, která mi nikdy nedocvakla: na přelomu druhohor a třetihor se sice hromadně vymíralo (pravděpodobně) kvůli externí síle, předchozí velká vymírání však byla způsobená vnitřními procesy v biosféře. Je tedy klimatická krize přece jen konzervativní?
Seznamovací appky mají svoje nevýhody, například kamarádi a kamarádky nad 40 mi občas lkají, že jsou na nich neviditelní. A tak se někteří lidé vracejí k prostředku, který u nás proslavil František Fuka: vytvářejí si seznamovací webovky. Pobavil mě chlapík, který na své stránce má i reference bývalých přítelkyň. Velmi based.
Kam dál? Ochutnejte Finmag newsletter:
- Newsletterový switch Finmagu. O krizi, novém čísle i fenomenálním podvodu
- Fotbal a prachy, fotbal a smrt. Kopeme k vám nový Finmag newsletter
- 19 587 krátkých, 4694 s kroužkem, 105 s čárkou. Finmag newsletter je tu
- Padesát odstínů řeči. Finmag newsletter o jazycích, učení a mattonce
- Co nešlo a už jde, a co šlo a nejde už. Máme pro vás nový Finmag newsletter
Nový Finmag právě na stáncích. Podnikatelské příběhy i speciál k NIS2
V čase, kdy se se zdá, že nic už není tím, co bývalo, neztrácejí optimismus. Chuť vymýšlet a podnikat by mohli rozdávat. Příběhy, které určitě stojí za to znát.
BYZNYS JE UMĚNÍ
Jan Nepomuk Langhans byl mladý a nezkušený venkovan, brzy ale vybudoval největší fotografický ateliér v Praze. • Ondřej Kuchař vedl největší jazykovou školu, dnes spoluvlastní pekárnu Zrno zrnko a 10 kaváren a bister v Praze. • Podnikatelské příběhy dělí 140 let, mají ale mnohé společné.
BYZNYS JE TAKY VĚDA
Žijeme v nové éře (kyber) bezpečnosti. • Jak se ubránit útokům hackerů? • Proč jsou malé firmy nejzranitelnější? • A jak se směrnice NIS2 zapíše do české legislativy i do podnikání tisíců firem?
Související témata
Nejčtenější články
Aktuální číslo časopisu

Nový Finmag právě na stáncích. Podnikatelské příběhy i speciál k NIS2