Články na téma: Finmag
Další články na téma Finmag najdete na Peníze.cz.
Jistota v nejistém světě. Proč se pořád vyplatí investovat do umění
Inflace, politické napětí i snahy o postpandemickou obnovu v minulých dvou letech ovlivnily globální a rovněž český trh s uměním. Oba trhy však prokázaly odolnost a jejich výsledky v mnohém kopírovaly nálady ve společnosti. Přinášíme vám ochutnávku hlavního tématu nového Finmagu.
Platební terminál zdarma, nebo třeba v mobilu. Kdo nebere karty, prodělá, říká expert
Bezhotovostní platby, platební terminály, a především inovace s nimi spojené. To jsou hlavní témata dalšího dílu Finmag podcastu, jehož hostem je Lubomír Zeman, obchodní ředitel pro retailovou klientelu v KB SmartPay. Jak se mění svět platebních technologií a jak tato změna ovlivňuje obchodníky i koncové zákazníky?
Na konci dne dojde na byznys. Obrazy jsou součástí mojí osobnosti, říká Jakub Kodl
Když se svým bratrem Matyášem pořádal první Letní výtvarný salon, táta jim ve své galerii vyměřil drsný nájem. „Chtěl nás tak zklidnit. Současné umění na něj bylo dost divoké. Potom ale viděl, že se to daří. A zklidnil se sám. Teď spolupracujeme,“ směje se Jakub Kodl. Je mu pětadvacet, řídí KodlContemporary, má poměrně smělé plány. Přinášíme ochutnávku hlavního rozhovoru nového čísla Finmagu.
Kaláb, Pasta Oner, Jungrová… Jak jsme vybírali obálku nového Finmagu?
Tématem nového čísla tištěného Finmagu je propojení umění a byznysu. Jistě tedy chápete, jak důležité pro nás bylo vybrat tu správnou obálku. Nejen o tom píše v editorialu šéfredaktorka Irena Jirků.
Dostihy a sázky pořád táhnou. Tradiční výrobce her ale přepřáhl a cílí i na mladší generaci
Tatrovka jako dětské autíčko, stolní hry Člověče, nezlob se nebo Dostihy a sázky. Tento „zlatý fond“ vyrábí rodinná firma Dino Toys, kterou od letoška řídí nové vedení – vnučka zakladatele Kristýna Miškovská s manželem. Jejich příběh pro vás odemykáme z aktuálního vydání tištěného Finmagu. Nové číslo vychází už v pátek.
Propojuje byznys, neziskovku a politiku. Nedůvěru jsem musel prolomit, říká Školník
Vybudoval rodinnou firmu, pak založil úspěšnou neziskovku. Ta rozhýbala kulturní a společenský život v Broumově. Dnes je to úplně jiné město a také jiný Jan Školník. Předal vedení firmy mladšímu bratrovi a vydává se na novou cestu. Přinášíme vám ochutnávku rozhovoru z aktuálního tištěného Finmagu.
Hlína v dobrých rukou. Českou keramiku zachraňují mladé tvůrkyně
Nebylo jim ještě třicet, většinou studují, ale už se formují do silné generace tvůrců, pro něž se hlína stává zásadním vyjadřovacím prostředkem. Česká keramika patřila společně se sklem kdysi k vyhledávaným komoditám po celém světě. Její sláva ale tak dlouho upadala, až se ocitla na pomyslném dně. Mladí výtvarníci se touží od něj odrazit – a daří se jim to, jak se dočtete v další ochutnávce tištěného čísla nového Finmagu.
Miliardářkou z donucení. Rakouská dědička nechala o svém bohatství rozhodnout lid
Patří k potomkům zakladatele německého chemického koncernu BASF. Rakušanka Marlene Engelhorn se ale rozhodla většinu svého majetku rozdat. Obdarované nevybrala sama, volbu nechala na běžných občanech. Jsme tady s další ochutnávkou z tištěného Finmagu.
OBRAZEM: První event Finmagu? Večer plný informací, ale i radosti a skvělé atmosféry
Působivé prostředí Pragerových kostek v areálu Emauzského kláštera, víc než stovka malých a středních podnikatelů, zástupců finančních institucí či expertů na e-commerce a řada praktických informací či hlubokých debat. Tak ve zkratce vypadal první event Finmagu, který proběhl 14. října v pražském Centru architektury a plánování (CAMP). Přinášíme vám fotoreportáž z akce.
Je lepší klasické, nebo alternativní vzdělávání? Co ukazují data
Montessori, waldorf nebo reggio emilia. V českém prostředí to vzhledem ke komunistické minulosti nejsou tak zavedené metody výuky dětí jako v zahraničí. Tam mají někdy už více než stoletou tradici. Přinášíme další ochutnávku z aktuálního čísla tištěného Finmagu.
Největší energetický experiment světa. Co přinese Německu definitivní odklon od jádra?
Nejsilnější evropská ekonomika se rozhodla pro odvážnou reformu energetiky. Zbaví se jaderných i uhelných elektráren a vsadí na obnovitelné zdroje. Výsledky jsou zatím v Německu rozpačité. Přinášíme ukázku analytického textu z aktuálního tištěného Finmagu.
Nová cesta pro českou vědu. Spinoff firmy mohou zpeněžit české miliardové nápady
V pražských Dejvicích nepříliš daleko od sebe sídlí dva významné vědecké ústavy. V jednom vyvíjejí léky, ve druhém roboty a obě instituce se úspěšně snaží prosadit své objevy i ve světě byznysu. Na mnoha jiných výzkumných pracovištích se právě tohle nedaří – a mohou za to vědci i potenciální investoři. Ku příležitosti dnešního státního svátku pro vás otevíráme text z tištěného Finmagu, abyste na tu naši malou zemi mohli být náležitě hrdí.
Jak na vlastní e-shop? A vyplatí se tržiště? Experti radí, jak uspět v online světě
Prodáváte online vlastní produkt nebo jen přeprodáváte produkty jiných značek? Pak právě pro vás byl určen druhý blok prvního eventu magazínu Finmag, který rozebíral cesty, jak uspět v online světě. Vyplatí se vyvíjet vlastní e-shop, je lepší sáhnout po hotových řešeních, nebo se vyplatí vstup na stále populárnější online tržiště? To vše jsme pro vás rozebrali společně se čtveřicí expertů.
Láčkovci nebo Bílá hora? Důležitější jsou vztahy, říká zakladatelka škol Duhovka
„Spousta našich vrstevníků dnes – okolo padesátky – přemýšlí, jestli to, co dělají, dává smysl. A zda to chtějí dělat dalších 15 či 20 let. O tom my tedy určitě nepochybujeme,“ říká Ivana Janečková. Školy Duhovka, které založila se svým mužem Tomášem před 16 lety, navštěvuje 700 dětí. Přinášíme vám další ochutnávku z aktuálního čísla Finmagu.
Kdo převezme slavnou značku? Jak řeší nástupnictví v čele firmy Prada či Louis Vuitton
Než úspěšní byznysmeni zestárnou, musí vyřešit, co bude dál. Někde kandidáti na ředitelské křeslo dostávají lekce matematiky, jinde stojí za pultem v prodejně. Jak to má Prada, Inditex nebo francouzský konglomerát Moët Hennessy Louis Vuitton? Dočtete se v článku, který pro vás otevíráme z tištěného Finmagu.
Jak financovat provoz a uspět v online světě? Podnikatelé dostali odpovědi na Finmag eventu
Kde vzít na financování podniku a aktuální trendy v dnešním online světě. To byla dvě hlavní témata vůbec prvního Finmag eventu, kterého se zúčastnili představitelé bankovního sektoru, startupů, venture kapitálu či podnikatelských asociací. A samozřejmě i víc než stovka podnikatelů, kteří se dozvěděli spoustu užitečných informací a na konci programu navázali v rámci networkingu nové kontakty.
Zloduch, nebo vizionář? Proč i z psychopatů mohou být dobří šéfové
Psychopati zastávají řadu klíčových pozic v naší společnosti, včetně byznysu. Aby se jejich rysy nezvrhly ve zlo, musí si zachovat svou lidskost a udržet kladný vliv prostředí, které je obklopuje. Přinášíme vám další ochutnávku z aktuálního čísla Finmagu.
Bankéř, který chtěl učit matematiku. A tak z ničeho vydupal úspěšnou síť škol
Jsou lidé, kteří si život bez byznysu a nažehlených košil neumějí představit. A pak jsou ti, kteří je bez mrknutí oka vymění za pohodlné džíny. Jako někdejší šéf eBanky Jan Kala, který založil síť škol Heuréka. Přinášíme vám další ochutnávku z aktuálního čísla Finmagu.
Jak prodávat na Amazonu? Prosadit se na největším tržišti světa není zadarmo
Nejednoho podnikajícího Čecha už napadlo, že cesta ke světové expanzi vede přes takzvaná online tržiště. Ta se v poslední době skloňují zejména v souvislosti s agresivními kampaněmi dravých čínských hráčů typu Temu či Shein. Oproti tomu největšímu – Amazonu – jsou to ale jen malé rybky. Jak tedy uspět na největším online tržišti světa?
Ani obraz, ani letadlová loď, ani urychlovač částic. Co je vlastně nejdražší věc na světě?
Rychlá otázka: Co je na celém širém světě nejdražší? Jistě mateřská láska, jak říkala maminka. Ale co je nejdražší věc, nejdražší lidmi vyrobený objekt? To už je něco mnohem přízemnějšího. Tedy… zrovna slovo přízemní v tomto případě není správné. Odpověď najdete v článku, který pro vás otevíráme z aktuálního čísla tištěného Finmagu.
Velká čokoládová jízda. Restart kutnohorské Lidky začal v kuchyni
Kvůli čokoládě pověsila na hřebík akademickou kariéru a už několik let pečuje o znovuzrozenou značku Lidka. Ta vznikla v roce 1918 a prvorepublikovou atmosféru Lada Bartošová systematicky pěstuje i v Muzeu čokolády, které se svým mužem založila v Kutné Hoře. Otevíráme pro vás text z tištěného Finmagu.