Články na téma: časopis
Našel „svatý grál budoucnosti“. Věděli jsme, co děláme, říká o úspěchu český vědec
Jak docílit toho, aby se látka, která zpomaluje stárnutí rostlin a zvyšuje zemědělské výnosy, dostala z laboratoře do běžného prodeje? Čtyřicetiletý vědec Jaroslav Nisler to líčí tak, až se zdá, že je to jako prodat fanouškovi Applu nový iPhone. Odemykáme rozhovor z velkého tématu Věda&byznys tištěného Finmagu, Na stáncích bude už jen pár dní.
Hlavy máme, peníze tu jsou. Tak kde je problém?
Věda potřebuje investory. Sama na sebe si vydělá jen zcela výjimečně. Dostat nápad z laboratoře ven, dát mu život a pak jej třeba v podobě léku či nové technologie prodat, je proces náročný, dlouhý a navrch velmi drahý. Na propojování chytrých hlav a movitých investorů pracuje víc institucí, nejvíc se to teď hýbe kolem biotechnologií.
Emisní povolenka na každou krávu? Green Deal je potřeba, říká šéf mlékárny
Emisní povolenky na krávy, Green Deal v zemědělství nebo recept na dobré mléko. Tahle témata teď Radim Hrůza z Agromilku řeší. Firma z Vysočiny propojuje tradiční obor s udržitelností a chystá se na robotizaci.
Zachraňuje nervy i lidské životy. Příběh vynálezu vteřinového lepidla
Vteřinové lepidlo vás zachrání. Co nespraví kapka vteřiňáku, to se spravit nedá. Opravuje dokonce i lidi! A být jeho vynálezce o trochu všímavější, svět ho mohl znát o pár let dřív.
Služebák za sedm milionů? Proč ne, tohle Bentley poslouží skvěle
Může být sportovní kupé – nebo přesněji „gran turismo“ – smysluplným nástrojem k práci? Nápad omezit odpočty DPH u luxusních aut byl sice zdůvodňován jinou sportovní značkou původem z italské Modeny, a nikoliv britského Crewe, ale otázka na smysluplnost daňových odpočtů tu zůstává viset.
Inovace bez legrace. Pět startupů, které mění pravidla hry
Ať už jde o nemovitosti, stavebnictví, nebo logistiku, startupy dnes dokážou díky inovaci zastaralých postupů ušetřit firmám desítky hodin práce i prudce zvýšit jejich zisky. Vybrali jsme pro vás pět takových, které mění zavedená pravidla hry v odvětvích, jež dlouhá léta modernizaci odolávala.
Byznysové vyjednávání jako vrcholový sport. Trvat může i 15 hodin, říká Pařík
Někdejší topmanažer Radim Pařík se před lety zabydlel ve vyjednávání. Dnes patří mezi špičky v branži a na svém kontě má více než dva tisíce dohodnutých smluv za desítky miliard korun. Odemykáme pro vás text z letního tištěného Finmagu.
Odliv mozků ochuzuje každou zemi. Chci Česku vrátit, co mi dalo, říká vědkyně
„Česko je pro mne ideální místo k práci i životu,“ říká úspěšná vědkyně Helena Reichlová v rozhovoru pro nové číslo Finmagu. Do Prahy se nedávno přestěhovala z Drážďan se dvěma malými dětmi a rakouským partnerem. A věří, že je to natrvalo.
Firmu odřídí profíci, děti tam netlačte. Jak na nástupnictví očima experta
Mužů a žen, kteří právě zvažují, co s penězi vydělanými během podnikání, jsou tisíce. Jak do firmy zapojit děti? A jak si pohlídat, aby jejich jediným počinem nebyl instagramový profil @ritchkid? O tématu nástupnictví jsme si povídali s Davidem Neveselým, partnerem advokátní kanceláře Havel & Partners.
O biostimulantech i mandloňovém sadu. Věda a byznys v novém Finmagu
Hlavním tématem podzimního Finmagu je propojení vědy a byznysu. Je toho ale ještě mnohem víc. Nechte se nalákat na nové číslo editorialem šéfredaktorky tištěného magazínu Ireny Jirků.
Cestovní kancelář Ježíš Kristus. Jak církev vybudovala dokonalý byznys
Poutě, tedy putování do náboženských posvátných míst, zažívají v poslední době fascinující revival. Ukazují, že turistika není nic nového a že je tu s námi přes tisíc let. Jenže cílem prvních výletníků nebyly památky a koupání v moři, ale vystavované kosti mrtvých lidí. Byl to geniální byznysplán. Otevíráme pro vás text z aktuálního čísla tištěného Finmagu.
„Toho Picassa jsem neměl prodávat.“ Jak se buduje sbírka 20 tisíc artefaktů
Žádná sbírka uměleckých děl není špatně. „Když nakupujete srdcem, nemůžete se splést. Stačí i jedno významné dílo a to vyváží zbytek,“ říká Patrik Šimon, který vlastní 20 tisíc artefaktů a obchoduje po celém světě. Přinášíme vám ukázku rozhovoru z aktuálního a kompletně nového tištěného Finmagu.
Svět financí vyměnil za umění. Forex umí být štědrý, ale člověčinu nepocítíte, říká
Specializoval se na analýzu finančních trhů, ale po pár letech se Aleš Knupp rozhodl úplně změnit směr. Prodal sošku Olbrama Zoubka, založil Knupp Gallery a dnes v pražské Revoluční ulici nabízí i díla světových autorů. Přinášíme další ochutnávku velkého tématu o umění z aktuálního tištěného Finmagu.

Kecy o bohémství jsou na nic, musíte makat, říká o podnikání v umění Krajc
„Maluju každý den. Tak osm deset hodin. Chce to režim, systém a dobrou fyzičku,“ říká výtvarník Martin Krajc. Moc dobře ví, že aby uměním vydělal, musí se pořádně otáčet. V rozhovoru pro nové číslo Finmagu vypráví i o tom, zda někdy přemýšlel, že to vzdá a půjde se živit jinak.

Když umění je byznys a byznys je umění
Proměněný obsah, proměněný vizuál. Finmag newsletter je tentokrát ve znamení nového čísla tištěného Finmagu. Začíná v podkroví jednoho vinohradského činžáku.

O Midjourney, Malém princi a umění... Nová éra Finmagu je tu
Prázdniny končí, nová éra Finmagu začíná. Hlavním tématem podzimního čísla v novém designu je byznys a umění. Co v magazínu najdete, přibližuje v editorialu šéfredaktorka Irena Jirků.

Toyen, Kupka, Filla...? Zažíváme zlaté roky obchodu s uměním, hlásí investoři
Když padají akciové trhy, kvalitní umění jde nahoru. Že ale hodnota obrazů českých avantgardistů jen během posledních let soupla o řád, překvapilo i Alexandru Bízkovou, předsedkyni představenstva fondu Pro arte. Robert Mečkovský z představenstva fondu proto věří, že zažíváme zlatá léta obchodu s uměním. „Je evidentní, že trh je teď mnohem rozvinutější,“ říká.

Základ byrokracie. Jak vznikl kopírák a proč se ho soudruzi drželi zuby nehty?
Dřív než se nervy podniků a vůbec společnosti digitalizovaly, byla komunikace závislá na papíru. Klíčovou roli v tom přes půl století (a u nás ještě o dobrých pár desítek let déle) hrál papír, na který se nedalo nic napsat. Byl totiž černý. Stejně jako písmenka v aktuálním čísle Finmagu, ze kterého speciálně pro vás text na poslední chvíli odemykáme. Nové číslo, navíc novější než dřív. se už blíží.

Obsazuje seriály i filmy. Casting je víc než jen výběr herců, říká podnikatelka
Jako castingová režisérka namíchala herecké obsazení obrovského množství seriálů i filmů. A to je jí jen kousek přes třicet. V práci i v životě jede jako torpédo. Rozhovor začne Maja Hamplová tím, že si řekne o tykání. Začtěte se do zajímavého rozhovoru o netradičním podnikání z archivu tištěného Finmagu.

Být první nestačí. Tyhle „cool“ vynálezy ukázaly cestu k fatálnímu neúspěchu
Každý správný vědecko-technický bulvár musí alespoň jednou za čtvrt roku vydat seznam deseti „next big things“, tedy inovací, které zaručeně zboří svět a zásadně změní naše životy. Ještě zajímavější je ale ohlédnout se za těmi, které to neudělaly.

Musíte se otáčet, jinak jdete z kola ven. Jak se podniká v Monaku
Eldorádo vysokých sázek, rychlosti a života v přepychu zůstává pro mnohé synonymem daňového ráje a luxusu. Život zdejších podnikatelů ale nemusí být nutně jen zábavný. Většina z nich tvrdě pracuje. A na Čechy se tu nikdo nedívá s předsudky jako v sousední Francii. Přinášíme vám ochutnávku reportážního textu z Monaka, který najdete v aktuálním tištěném Finmagu.