Předplatit časopis Finmag

Články na téma: časopis

Časopis je periodicky vycházející publikace. Vydává se zpravidla v předem určených intervalech (denně, týdně, čtrnáctidenně, měsíčně, tříměsíčně a další). Bývá také zaměřen na určitý obor nebo téma. Časopisy jsou určené široké veřejnosti, specifickým skupinám (například medicínské časopisy jsou určené pro odborníky) a poskytují čtenářům informace, analýzy, názory nebo zábavu.

Časopis tvoří obálka, která obsahuje název, titulní obrázek, číslo a poodkrývá, co čtenář nalezne uvnitř. Na další straně je editorial, zpravidla psaný šéfredaktorem, který reflektuje aktuální události nebo téma vydání časopisu. Po obsahu následují samotné články, reportáže, hlavolamy a další.

Význam časopisů nespočívá pouze v zábavné složce, ale také mohou přinášet důležité informace, poznatky z oboru, analýzy nebo poskytovat kritický názor na určitou problematiku. Jedná se o důležité dynamické médium, které kombinuje textový a vizuální obsah.

Další články na téma časopis najdete na Peníze.cz.

Proč koupit víno, které nevypijete. Alternativní investice jsou na vzestupu, hlavně mezi mladýmičasopis

Proč koupit víno, které nevypijete. Alternativní investice jsou na vzestupu, hlavně mezi mladými

Některé tuzemské domácnosti disponují rekordními úsporami. Proto u nejbohatších Čechů roste zájem o alternativní komodity, které mohou vhodně doplnit investiční portfolio, píše v komentáři pro aktuální číslo tištěného Finmagu František Novák.

František Novák13. 1. 2025
Budoucnost je mezi nulou a jedničkou. Kvantové počítače konečně začínají využívat i Češičasopis
 6 774

Budoucnost je mezi nulou a jedničkou. Kvantové počítače konečně začínají využívat i Češi

Označení „kvantový počítač“ vyvolává dojem superstroje, který rozlouskne problémy lidstva. Kvantové počítače jsou skutečně slibné, ale mají ještě hodně chyb. Problémů však ubývá a nové možnosti má přinést propojování této techniky s umělou inteligencí. Přinášíme vám další ochutnávku z tištěného Finmagu.

Josef Tuček8. 1. 2025
Nevěřte na recepty zavřené v sejfech. Tajnou přísadou je skoro vždycky marketingčasopis
 9 165

Nevěřte na recepty zavřené v sejfech. Tajnou přísadou je skoro vždycky marketing

Máloco přitahuje větší pozornost než tajemství. Tajní agenti, tajné spolky, tajné dohody – nebo téma tohoto článku – tajné přísady. O téhle geniální marketingové strategii je text, který pro vás otevíráme z aktuálního čísla Finmagu.

Jakub Žofčák23. 12. 2024
Jistota v nejistém světě. Proč se pořád vyplatí investovat do uměníčasopis

Jistota v nejistém světě. Proč se pořád vyplatí investovat do umění

Inflace, politické napětí i snahy o postpandemickou obnovu v minulých dvou letech ovlivnily globální a rovněž český trh s uměním. Oba trhy však prokázaly odolnost a jejich výsledky v mnohém kopírovaly nálady ve společnosti. Přinášíme vám ochutnávku hlavního tématu nového Finmagu.

Matyáš Kodl12. 12. 2024
Na konci dne dojde na byznys. Obrazy jsou součástí mojí osobnosti, říká Jakub Kodlčasopis

Na konci dne dojde na byznys. Obrazy jsou součástí mojí osobnosti, říká Jakub Kodl

Když se svým bratrem Matyášem pořádal první Letní výtvarný salon, táta jim ve své galerii vyměřil drsný nájem. „Chtěl nás tak zklidnit. Současné umění na něj bylo dost divoké. Potom ale viděl, že se to daří. A zklidnil se sám. Teď spolupracujeme,“ směje se Jakub Kodl. Je mu pětadvacet, řídí KodlContemporary, má poměrně smělé plány. Přinášíme ochutnávku hlavního rozhovoru nového čísla Finmagu.

Irena Jirků9. 12. 2024
Kaláb, Pasta Oner, Jungrová… Jak jsme vybírali obálku nového Finmagu?časopis

Kaláb, Pasta Oner, Jungrová… Jak jsme vybírali obálku nového Finmagu?

Tématem nového čísla tištěného Finmagu je propojení umění a byznysu. Jistě tedy chápete, jak důležité pro nás bylo vybrat tu správnou obálku. Nejen o tom píše v editorialu šéfredaktorka Irena Jirků.

Irena Jirků5. 12. 2024
Dostihy a sázky pořád táhnou. Tradiční výrobce her ale přepřáhl a cílí i na mladší generacičasopis

Dostihy a sázky pořád táhnou. Tradiční výrobce her ale přepřáhl a cílí i na mladší generaci

Tatrovka jako dětské autíčko, stolní hry Člověče, nezlob se nebo Dostihy a sázky. Tento „zlatý fond“ vyrábí rodinná firma Dino Toys, kterou od letoška řídí nové vedení – vnučka zakladatele Kristýna Miškovská s manželem. Jejich příběh pro vás odemykáme z aktuálního vydání tištěného Finmagu. Nové číslo vychází už v pátek.

Markéta Hronová2. 12. 2024
Propojuje byznys, neziskovku a politiku. Nedůvěru jsem musel prolomit, říká Školníkčasopis

Propojuje byznys, neziskovku a politiku. Nedůvěru jsem musel prolomit, říká Školník

Vybudoval rodinnou firmu, pak založil úspěšnou neziskovku. Ta rozhýbala kulturní a společenský život v Broumově. Dnes je to úplně jiné město a také jiný Jan Školník. Předal vedení firmy mladšímu bratrovi a vydává se na novou cestu. Přinášíme vám ochutnávku rozhovoru z aktuálního tištěného Finmagu.

Irena Jirků26. 11. 2024
Hlína v dobrých rukou. Českou keramiku zachraňují mladé tvůrkyněčasopis

Hlína v dobrých rukou. Českou keramiku zachraňují mladé tvůrkyně

Nebylo jim ještě třicet, většinou studují, ale už se formují do silné generace tvůrců, pro něž se hlína stává zásadním vyjadřovacím prostředkem. Česká keramika patřila společně se sklem kdysi k vyhledávaným komoditám po celém světě. Její sláva ale tak dlouho upadala, až se ocitla na pomyslném dně. Mladí výtvarníci se touží od něj odrazit – a daří se jim to, jak se dočtete v další ochutnávce tištěného čísla nového Finmagu.

Veronika Pařízková19. 11. 2024
Miliardářkou z donucení. Rakouská dědička nechala o svém bohatství rozhodnout lidčasopis
 15 416

Miliardářkou z donucení. Rakouská dědička nechala o svém bohatství rozhodnout lid

Patří k potomkům zakladatele německého chemického koncernu BASF. Rakušanka Marlene Engelhorn se ale rozhodla většinu svého majetku rozdat. Obdarované nevybrala sama, volbu nechala na běžných občanech. Jsme tady s další ochutnávkou z tištěného Finmagu.

Simone Radačičová12. 11. 2024
Je lepší klasické, nebo alternativní vzdělávání? Co ukazují datačasopis
 15 069

Je lepší klasické, nebo alternativní vzdělávání? Co ukazují data

Montessori, waldorf nebo reggio emilia. V českém prostředí to vzhledem ke komunistické minulosti nejsou tak zavedené metody výuky dětí jako v zahraničí. Tam mají někdy už více než stoletou tradici. Přinášíme další ochutnávku z aktuálního čísla tištěného Finmagu.

Matouš Lázňovský5. 11. 2024
Největší energetický experiment světa. Co přinese Německu definitivní odklon od jádra?časopis

Největší energetický experiment světa. Co přinese Německu definitivní odklon od jádra?

Nejsilnější evropská ekonomika se rozhodla pro odvážnou reformu energetiky. Zbaví se jaderných i uhelných elektráren a vsadí na obnovitelné zdroje. Výsledky jsou zatím v Německu rozpačité. Přinášíme ukázku analytického textu z aktuálního tištěného Finmagu.

František Novák29. 10. 2024
Nová cesta pro českou vědu. Spinoff firmy mohou zpeněžit české miliardové nápadyčasopis

Nová cesta pro českou vědu. Spinoff firmy mohou zpeněžit české miliardové nápady

V pražských Dejvicích nepříliš daleko od sebe sídlí dva významné vědecké ústavy. V jednom vyvíjejí léky, ve druhém roboty a obě instituce se úspěšně snaží prosadit své objevy i ve světě byznysu. Na mnoha jiných výzkumných pracovištích se právě tohle nedaří – a mohou za to vědci i potenciální investoři. Ku příležitosti dnešního státního svátku pro vás otevíráme text z tištěného Finmagu, abyste na tu naši malou zemi mohli být náležitě hrdí.

Josef Tuček28. 10. 2024
Láčkovci nebo Bílá hora? Důležitější jsou vztahy, říká zakladatelka škol Duhovkačasopis

Láčkovci nebo Bílá hora? Důležitější jsou vztahy, říká zakladatelka škol Duhovka

„Spousta našich vrstevníků dnes – okolo padesátky – přemýšlí, jestli to, co dělají, dává smysl. A zda to chtějí dělat dalších 15 či 20 let. O tom my tedy určitě nepochybujeme,“ říká Ivana Janečková. Školy Duhovka, které založila se svým mužem Tomášem před 16 lety, navštěvuje 700 dětí. Přinášíme vám další ochutnávku z aktuálního čísla Finmagu.

Irena Jirků22. 10. 2024
Kdo převezme slavnou značku? Jak řeší nástupnictví v čele firmy Prada či Louis Vuittončasopis

Kdo převezme slavnou značku? Jak řeší nástupnictví v čele firmy Prada či Louis Vuitton

Než úspěšní byznysmeni zestárnou, musí vyřešit, co bude dál. Někde kandidáti na ředitelské křeslo dostávají lekce matematiky, jinde stojí za pultem v prodejně. Jak to má Prada, Inditex nebo francouzský konglomerát Moët Hennessy Louis Vuitton? Dočtete se v článku, který pro vás otevíráme z tištěného Finmagu.

Simone Radačičová21. 10. 2024
Zloduch, nebo vizionář? Proč i z psychopatů mohou být dobří šéfovéčasopis

Zloduch, nebo vizionář? Proč i z psychopatů mohou být dobří šéfové

Psychopati zastávají řadu klíčových pozic v naší společnosti, včetně byznysu. Aby se jejich rysy nezvrhly ve zlo, musí si zachovat svou lidskost a udržet kladný vliv prostředí, které je obklopuje. Přinášíme vám další ochutnávku z aktuálního čísla Finmagu.

Martin Bedřich15. 10. 2024
Bankéř, který chtěl učit matematiku. A tak z ničeho vydupal úspěšnou síť školčasopis

Bankéř, který chtěl učit matematiku. A tak z ničeho vydupal úspěšnou síť škol

Jsou lidé, kteří si život bez byznysu a nažehlených košil neumějí představit. A pak jsou ti, kteří je bez mrknutí oka vymění za pohodlné džíny. Jako někdejší šéf eBanky Jan Kala, který založil síť škol Heuréka. Přinášíme vám další ochutnávku z aktuálního čísla Finmagu.

Kateřina Kubalová9. 10. 2024
Ani obraz, ani letadlová loď, ani urychlovač částic. Co je vlastně nejdražší věc na světě?časopis
 45 311

Ani obraz, ani letadlová loď, ani urychlovač částic. Co je vlastně nejdražší věc na světě?

Rychlá otázka: Co je na celém širém světě nejdražší? Jistě mateřská láska, jak říkala maminka. Ale co je nejdražší věc, nejdražší lidmi vyrobený objekt? To už je něco mnohem přízemnějšího. Tedy… zrovna slovo přízemní v tomto případě není správné. Odpověď najdete v článku, který pro vás otevíráme z aktuálního čísla tištěného Finmagu.

Jakub Žofčák5. 10. 2024
Velká čokoládová jízda. Restart kutnohorské Lidky začal v kuchyničasopis

Velká čokoládová jízda. Restart kutnohorské Lidky začal v kuchyni

Kvůli čokoládě pověsila na hřebík akademickou kariéru a už několik let pečuje o znovuzrozenou značku Lidka. Ta vznikla v roce 1918 a prvorepublikovou atmosféru Lada Bartošová systematicky pěstuje i v Muzeu čokolády, které se svým mužem založila v Kutné Hoře. Otevíráme pro vás text z tištěného Finmagu.

Kateřina Kubalová30. 9. 2024
Táhnout za jeden provaz. Jak funguje organizovaná kolektivní filantropie?časopis

Táhnout za jeden provaz. Jak funguje organizovaná kolektivní filantropie?

Myšlenka kolektivní filantropie je jednoduchá. Klíč k řešení zásadních společenských otázek leží přece vždy v širší spolupráci. Proto jsme založili Alianci pro moderní stát, píše v novém čísle tištěného Finmagu Martin Ducháček.

Martin Ducháček24. 9. 2024
Z rozvracečů systému inspirací. Soukromé školy už nejsou jen pro boháčečasopis

Z rozvracečů systému inspirací. Soukromé školy už nejsou jen pro boháče

Počet privátních škol v Česku narůstá a přestávají být výsadou dětí z bohatých rodin. Rodičům záleží na vstřícnějším způsobu výuky a uplatnění znalostí v praktickém životě. Soukromé vzdělávání tak často udává směr i veřejným školám. Přinášíme vám ochutnávku velkého tématu z nového čísla Finmagu.

Markéta Hronová23. 9. 2024
1/5