Články na téma: environmentalismus
Další články na téma environmentalismus najdete na Peníze.cz.
Udržitelnost, nebo greenwashing? Odpovědné firmy mohou získat konkurenční výhodu
Společenská odpovědnost podniků (CSR) a environmentální, sociální a správní řízení (ESG). Dvě oblasti, které jsou při řízení firem stále důležitější. Jsou v dnešní době už opravdu nutné? Podíváme se na to v dalším díle speciálu Jak na podnikání.
Dům na tisíc let a počítač na deset, Finmag newsletter je tu
Nabízíme další, tentokrát extra udržitelný, Finmag newsletter. Výběr čtení plus praktický návod, jak energii pro obé věci z titulku vyrobit šlapáním.
Migrační krize byla jen demoverze, může být i hůř, varuje energetický analytik
Jestli nezměníme svůj přístup k ekologii a nesnížíme svou emisní stopu, čekají nás podle energetického analytika Oldřicha Sklenáře těžké časy. „Migrační krize z roku 2015 byla jen slabá demoverze toho, co lze očekávat, pokud emise budou nadále stoupat,“ říká. Arcidémona vidí hlavně v uhelných elektrárnách.
Hrůza, vedra kosí lidstvo! Klimatický alarmismus v praxi
Biblické požáry, vedra k zalknutí a stovky lidských obětí. Jasné důsledky klimatické změny, které vidíme každý den v médiích, jsou jen půlka příběhu. Jsme svědky klimatického alarmismu, který nás vede na scestí, píše v komentáři pro Finmag.cz dánský statistik Bjørn Lomborg.
Kam se hrabe covid. Nejdražší projekt v historii lidstvo teprve čeká
Kam se hrabe světová válka, pandemie covidu či černý mor. Nejdražší projekt v historii lidstva nás teprve čeká, i když se politici snaží tvrdit opak, píše exkluzivně pro Finmag.cz dánský statistik Bjørn Lomborg.
Záchrana světa podle Attenborougha. Skutečně stačí tak málo?
Vzdělat nevzdělané, využívat jen obnovitelné zdroje energie, jíst méně masa a masivně zalesňovat. Recept na záchranu světa podle Davida Attenborougha má řadu trhlin. A nejde jen o to, že by to „moc stálo“.
Klaus věcný, poplašný i rozpolcený
Václav Klaus v novince „My, Evropa a svět“ argumentuje přesvědčivěji než ve své předcházející knížce. Králem žánru „svět se v kravskou prdel obrací“ ale v Česku přesto zůstává myšlenkově soudržnější Ludvík Vaculík.
Anketa: Deset roků s Klausem. Jaké byly?
Desetileté působení Václava Klause na Hradě je u konce. Jaký byl prezident? Na to jsme se zeptali sociologů Petra Hampla a Jana Kellera, ekonomů Lukáše Kovandy a Petra Macha, politologa Jiřího Pehe, šéfa Transparency International Davida Ondráčky a mnoha dalších osobností.
Kdo z vás to má? Kdo z vás je „zelený“?
Já to mám! Já na to mám! Nikoli nevýznamnou složkou poptávky po řadě produktů je snaha lidí ukázat ostatním svoji zámožnost. Šperky, značkové oblečení, sportovní vozy tedy lidé mnohdy pořizují v prvé řadě proto, aby světu signalizovali své společenské postavení. Ekonomové mají už od dob Thorsteina Veblena takové jednání za okázalou spotřebu.
Terry Anderson: Potraviny zdražují američtí bankéři
„Musíme docílit toho, aby vlády přešla chuť určovat, co je nejlepším zdrojem energie. Nynější posedlost solární a větrnou energii a etanolem je prostě mimo. Nemůžeme čekat, že šetrné technologie budou natolik produktivní, aby vedly k významnějšímu snížení spotřeby fosilních paliv, zato však můžeme očekávat, že pokřiví tržní cenu takovým způsobem, jak se to stalo v případě podpory kukuřice na výrobu etanolu,“ říká Terry Anderson, přední ekonomický expert na environmentální tématiku.
Energetická daň: Další velkohubý návrh z Bruselu
Evropská komise v době zvyšujících se cen ropy předložila návrh na revizi směrnice o zdanění energetických produktů. Jeho výsledkem bude zdražení nafty i alternativních paliv.