Články na téma: FED
Další články na téma FED najdete na Peníze.cz.

Je tohle konec bitcoinu? Proč hlavní kryptoměna ztrácí na hodnotě
Cena jednoho bitcoinu se propadla už o víc než milion korun, jako nikdy v historii. Je to jeho konec?

Do jakých firem investovat. Akcie po krizi očima expertů
Na které tituly se teď zaměřit při investování do akcií? Kdo je vítězem a poraženým koronakrize? A jak se investičně jistit před rizikem druhé vlny pandemie?

Záporné úroky? Další intervence proti koruně? Zbraně ČNB očima expertů
Česká národní banka se chystá na boj s dopady koronavirové krize. Zeptali jsme se, jaké jsou její manévrovací možnosti při zachraňování tuzemské ekonomiky.

2018: Zůstaňte v koruně
Koruna v roce 2017 posílila ke všem světovým měnám. K euru by měla posilovat dál. Co bude dělat dolar, to je ve hvězdách. Klientům doporučuji držet se koruny

Dluhopisy 2018. Ani na zem spadlých...
Rok 2017 nebyl pro dluhopisy příznivý. Rok 2018 nebude příznivější. Rostoucí úrokové sazby se promítnou do dalšího růstu úrokových výnosů dluhopisů: tržní cena dluhopisů bude klesat.

Měny. Bilancování roku 2016 a výhled na rok 2017
V loňském roce nejvíc posílila brazilská a ruská měna, mezi „poraženými“ je britská libra nebo mexické peso. Co můžeme čekat od roku 2017? Především konec intervencí České národní banky za slabou korunu. Ten přinese zvýšenou volatilitu jejího kurzu s tendencemi posilovat. Svým klientům doporučuji držet se koruny.

Prosinec na trzích: Ježíšek potěšil majitele dolarů a evropských akcií
Čas adventu má být obdobím klidu a rozjímání. Investorům ale prosinec zacvičil s tlakem. Jedněm přinesl radost, druhým přičinil vrásky. Krásné Vánoce určitě měli ti, kteří věřili akciím a americkému dolaru. Dolar posílil vůči koruně skoro o dvě procenta a evropské akcie doháněly své celoroční ztráty osmiprocentním růstem.

Zbytečná česká válka aneb proč je Trump prezidentem
Před třemi lety provedli naši centrální bankéři svůj úvodní „výstřel“ ve světové měnové válce. Prudce oslabili korunu a rozhodli se bránit jejímu posilování. Vzorně se zařadili. Takzvané kompetitivní devalvace – nafukování zisků exportérů prostřednictvím uměle oslabované měny – prováděla tou dobou již celá řada zemí.

Očima expertů: Trump na trůnu. Co náš čeká?
Donald Trump se stane novým prezidentem USA. Máme se bát? A co to znamená pro Ameriku, pro Evropu a pro Česko?

Akciové výprodeje zarazí jedině… prezident Trump
Do Bílého domu míří Donald Trump. A trhy dnes čeká „brexit na steroidech“. Vítězství republikánského kandidáta je dokonale zaskočilo. V Trumpovi spatřují „neřízenou střelu“: nevědí, co teď čekat.

Srpen na trzích: Prázdniny byly!
Nejlepší zprávy jsou žádné zprávy. Letošní srpen byl pro vyznavače tohoto hesla příznivý. O moc víc než nic se nedělo.

Duben na trzích: Dolar v defenzivě, akciím dochází pára
Na ty nejmocnější čaroděje americká centrální banka ještě nemá. Nechat vás zkamenět neumí. Ale přesto – stačí jí pár slov a kurz dolaru se otočí. Kdo z vás to má?

Měny: Bilancování roku 2015 a výhledy do roku 2016
Které měny v uplynulém roce nejvíce posílily a které nejvíce oslabily? Jaké trendy na měnových trzích můžeme očekávat v roce 2016? Co čeká korunu po ukončení intervencí?

Říjen na finančních trzích: Centrální banky si diktují
V srpnu se ceny akcií propadly asi o patnáct procent. Nikdo moc nevěděl, jestli se trhy vydají ještě níž, nebo naopak zas otočí nahoru. Nejistotu ukončily centrální banky – vydaly ústy šéfů svá prohlášení, že bude krásně.

Září na trzích: Dieselgate a záporné výnosy
Akciové trhy se v září chovaly přímo vzorně, učebnicově. V srpnu se propadly, a jestli někdo čekal rychlý návrat na předchozí hodnoty, mýlil se. Přesně podle pouček hledají nový rovnovážný stav, vychylují se denně plus minus o tři procenta.

Trhy v červenci: Utrpení českého centrálního bankéře
Kdepak okurková sezóna! To máte řecké turbulence, nevídané věci na čínských burzách – a ani na domácí frontě nevládnul tak docela klid.

Pitva strašáka jménem inflace
Oficiálně je inflace právě teď zhruba nulová, dlouhodobě ale neustále užírá z hodnoty našich úspor. Když tedy příšera spí, využijeme toho a podíváme se na ni trochu blíž. Prozkoumáme třeba, z čeho se inflace počítá nebo proč centrální banky pracují s takzvanou jádrovou inflací, očištěnou o jídlo a energie.

Měny: Letos stejně jako loni v přísné režii centrálních bank
Rok 2014: Dolar a libra posilují, euro a jen oslabují, ruský rubl padá volným pádem. Rok 2015: Zřejmě žádná změna.

Dluhopisy 2015: Světová bublina ze všech bublin nejbublinovatější
Svět se zbláznil. České dluhopisy nesou méně než německé. Švýcarské dluhopisy mají záporný výnos. Centrální banky hustí a hustí vzduch do největší finanční bubliny v dějinách lidstva.

Finanční trhy: Nejdřív běs, pak nejistota
Investoři se obvykle na Vánoce těší. Na konci roku se totiž jezdí takzvaná Santa Claus rally – ceny akcií tou dobou často stoupávají. Letos ale zařadily zpátečku. Americké indexy ztrácely asi pět procent a třeba britské šly dolů až o devět procent. A tak se ke stresu z lovu dárků v přeplněných obchodech přidal strach o výsledek investic. Prosinec zvednul nejednomu investoru tlak.

Jezuiti a pošetilci
Ti pošetilci centrální bankéři jsou schopni všeho. Jeden nikdy neví, kdy se čeho chytnou.