Články na téma: kreditní karty

Nutnost, či zbytečná buzerace? Povinné bezhotovostní platby očima expertů
Stále víc Čechů si v posledních týdnech stěžuje, že na řadě míst nemůže zaplatit kartou. Jde jen o sezónní jev, nebo se vrací „doba hotovostní“? Měl by stát zavést povinnost přijímat bezhotovostní platby? A jaký vliv (jestli vůbec nějaký) na současnou situaci mělo zrušení EET? Zeptali jsme se odborníků.

Očima expertů: Budou Češi kamarádit s kreditkami?
Proč se v Česku neprosadily kreditní karty? Mají ještě šanci?

Twisto: Z internetu do světa offline nákupů
Zabít dobírku. Tak Michal Šmída před pár lety popisoval své plány se zbrusu novou službou Twisto. Dnes, o víc jak 200 tisíc klientů později, stojí před novou výzvou: překopat trh kreditních karet. Na podrobnosti jsme se tentokrát ptali dalších členů týmu: šéfa risk managementu Michala Kročila (na fotce vpravo) a šéfa customer care Petra Dopity.

Šéf Mastercard: Banky by lidem měly připomenout, že za kvalitní služby se platí
„Přijde mi, že někteří klienti mají pocit, že jim banka musí úplně všechno poskytovat zadarmo. Když ale jdete ke kadeřníkovi nebo když čerpáte energie, tak za to taky platíte,“ říká Miroslav Lukeš, generální ředitel MasterCard Europe pro Českou republiku, Slovensko a Rakousko v pokračování našeho rozhovoru.

Šéf MasterCard Miroslav Lukeš: Bankovky už brzy nebudou potřeba
„Každý z nás za sebou zanechává elektronickou stopu a množství těch údajů bude růst. Tak to zkrátka je a s tím už se nic neudělá,“ říká o světě bez hotových peněz generální ředitel MasterCard Europe pro Českou republiku, Slovensko a Rakousko. A ačkoli je ředitelem karetní společnosti, připouští v našem rozhovru bez rozpaků i zánik plastových platebních kartiček...

Lubo Smid: Plastové platební karty nemají na trhu místo
Firma Luba Smida vyvíjí mimo jiné mobilní aplikace na placení. Proto v druhé části našeho povídání přijde řeč na to, jak budeme za pár let platit, jestli skončí bankovky a mince a jak obejít karetní společnosti s jejich poplatky.

Šéf české a slovenské Visy: Jsme jako Němci. Orientovaní na hotovost
Rozvoj bezkontaktních plateb, regulace mezibankovních poplatků, nakupování kartou na internetu, nedostatečný počet platebních terminálů, srovnání návyků spotřebitelů ve střední a západní Evropě či bezpečnostní rizika při platbě kartou – to jsou jen některá z témat, která jsme probírali při rozhovoru s country manažerem Visa Europe pro Českou republiku a Slovensko Marcelem Gajdošem.

Očima expertů: Banky musí snížit poplatky za použití karty. Kde se zahojí?
Když platíte kartou, zadarmo je to jen zdánlivě. Banka za každou platbu inkasuje od obchodníka. Evropská unie nutí banky tyto poplatky snížit. Jak se se ztrátou vypořádají? Nebude ji nakonec zase platit zákazník?

Osobní finance stravitelnější než indické placky
Vrtá vám nad daňovým přiznáním hlavou, kam se všechny ty peníze poděly, že jste je neuspořili nebo si jich aspoň pořádně neužili? Potřebujete indickou terapii.

Patrik Nacher: Jak se do toho začne plést stát, žádná banka nevyjde klientům vstříc
Server, který provozuje, proslavila anketa o nejabsurdnější bankovní poplatek. Velké banky ji bagatelizovaly, ukázala však, že i drobní střadatelé můžou být slyšet. PATRIK NACHER v exkluzivním rozhovoru popisuje, jak se mění postavení českých bankovních klientů.

Pavel Krčma: Největší fáma? Počítačové viry vyvíjejí antivirové firmy
Rozhovor s Pavlem Krčmou, šéfem vývojářů světově úspěšného antiviru AVG, jsme přerušili ve chvíli, kdy byla řeč o spamu. Věřili byste, že lidé často opravdu kupují „zboží“, které hromadná reklama nabízí? Největší hrozbu pro úspory většinou zkrátka představuje člověk sám a jeho ne vždy bystrá hlava.

Pavel Krčma: V čem tkví úspěch českých antivirů? Máme tendenci se ve všem šťourat
Kudy se dostane virus do vašeho počítače? Kde fungují burzy s přístupovými údaji k bankovním účtům a platebkám? Na tyto i další další otázky o internetovém zločinu odpoví odborník na boj s ním: Pavel Krčma, šéf laboratoří antivirového software AVG, který z Brna dobyl svět.

Odpouštět se má. Platí to i pro dluhy?
Ať už to přiznáme rádi, nebo bychom to naopak nejraději popřeli, základem naší civilizace je křesťanská ochota odpouštět. Škoda, že na to zapomínáme, když jde o hloupé dluhy a obírání těch, kteří neměli v životě štěstí.