Předplatit časopis Finmag

Články na téma: Lego

Další články na téma Lego najdete na Peníze.cz.

Deset ikonických. Značky, které zná každý. Víte, kdo jim šéfuje?kvíz

Deset ikonických. Značky, které zná každý. Víte, kdo jim šéfuje?

Řeknou Apple – a hned vám naskočí Steve Jobs. Jak praví Písmo: Po ovocích jejich poznáte je. A nemusí to určitě být jenom jablka. Vyzkoušejte si to. Vzali jsme deset ikonických výrobků a značek. Dokážete poznat kdo k nim patří?

Gabriel Pleska11. 5. 2024
Lego nad zlato. Investice do kostiček může přinést slušný výnosinvestice
 6 013

Lego nad zlato. Investice do kostiček může přinést slušný výnos

Za jedinou speciální figurku dostanete klidně 300 tisíc korun. Výnosné „kostičkové portfolio“ nezabírá místo a vlastně nemusí být ani z plastu. Jen si s tímto investičním aktivem nepohrajete.

Petr Vidomus7. 11. 2023
Z dětských rukou do portfolií investorů. Jak si LEGO podmanilo svět
 9 340

Z dětských rukou do portfolií investorů. Jak si LEGO podmanilo svět

Před 60 lety vznikl poměrně nenápadný patent – systém kostek z tvrdého plastu, které jdou jednoduše spojit do sebe a zase odpojit. Během několika desetiletí tyto kostky pronikly do domácností po celém světě a dnes je z nich globální produkt. Je jedno, z jaké jste kultury a jakým mluvíte jazykem – pokud si vaše dítě nehraje s legem, má zkažené dětství.

Jakub Žofčák18. 8. 2021
Koncepční pirát Jakub Michálek

Koncepční pirát Jakub Michálek

Přinášíme druhou část rozhovoru s Jakubem Michálkem, místopředsedou Pirátské strany. V prvním díle jsme se bavili hlavně o žalobě na Václava Klause, dnes si budeme povídat hlavně o práci – být pirátem totiž dneska vůbec neznamená čistit bambitky, zpívat písně o moři a pít rum.

Ondřej Tůma2. 3. 2013