Předplatit časopis Finmag

Články na téma: Ministerstvo spravedlnosti

Další články na téma Ministerstvo spravedlnosti najdete na Peníze.cz.

Dlužníci se smějí a věřitelé ostrouhají. Fialův kabinet hatí sny o evropském Silicon Valleyinsolvence
 31 718

Dlužníci se smějí a věřitelé ostrouhají. Fialův kabinet hatí sny o evropském Silicon Valley

Vládní návrh zákona umožňující rychlejší oddlužení prostřednictvím osobního bankrotu nese první výsledky: část dlužníků zjevně odložila svůj vstup do procesu oddlužení, aby získala výhodnější podmínky. To bude stát věřitele, včetně podnikatelů, spousty peněz. Původně přitom stála za tímto návrhem velmi dobrá myšlenka: zvýšit podnikavost Evropanů a ulehčit život podnikatelům. Zase se to ale nepovedlo.

Marek Hudema18. 1. 2024
Očima expertů: Mají hromadné žaloby smysl?
 12 280

Očima expertů: Mají hromadné žaloby smysl?

Nástroj na šikanu velkých institucí, nebo šikovný pomocník pro běžné spotřebitele, kteří se nemůžou domoci svých práv? Hromadné žaloby míří do Česka.

Ondřej Tůma27. 4. 2018
Očima expertů: Exekutory na řetěz?
 18 597

Očima expertů: Exekutory na řetěz?

Vymknuly se v Česku exekuce kontrole? Prý se z nich stal byznys, ze kterého profitují především exekutorské úřady, advokátní kanceláře a inkasní firmy. Jak to změnit? A může něčemu pomoci výraznější snížení odměn exekutorů, jak navrhuje Ministerstvo spravedlnosti?

Ondřej Tůma19. 8. 2016
Nejobávanější český exekutor: Zákon využíváme beze zbytku
 46 516

Nejobávanější český exekutor: Zákon využíváme beze zbytku

Terč kritiky médií, neziskových organizací, ale také části kolegů, objekt nenávistných ataků veřejnosti. A dlužníkova noční můra. To je přerovský soudní exekutor Tomáš Vrána. Médiím se vyhýbá. Tentokrát udělal výjimku. Nejobávanější exekutor v zemi se o rozhovor na Peníze.cz sám přihlásil.

Petra Dlouhá27. 9. 2014
Ústavní soud: Poslední šance na spravedlnost

Ústavní soud: Poslední šance na spravedlnost

Rolí Ústavního soudu je být poslední pojistkou toho, že se lidem skutečně dostane spravedlnosti a že soudy budou skutečně místem nalézání spravedlnosti, a ne místem formalistického razítkování pochybných požadavků silné lobby.

Tomáš Prouza3. 4. 2012
Kdo má strach z arbitra?

Kdo má strach z arbitra?

Od počátku července došlo k výraznému posílení pravomocí finančního arbitra. Vedle sporů mezi klienty a investičními společnostmi bude nově rozhodovat i spory plynoucí ze spotřebitelských úvěrů. Klienti pochybných úvěrových firem se tak konečně dočkají zastání. Jen škoda, že ministerstvo financí opět zůstalo na půli cesty, protože chránit potřebují i klienti jiných institucí.

Tomáš Prouza12. 7. 2011
Každému jeho lichváře: Chcete změnu? Pošlete exekutory k úředníkům domů

Každému jeho lichváře: Chcete změnu? Pošlete exekutory k úředníkům domů

Stát už řadu let zavírá oči nad stále rostoucím problémem lichvy a okrádáním chudých za pomoci rozhodčích doložek a exekutorů. Existuje šance na změnu?

Tomáš Prouza14. 6. 2011