Články na téma: Miroslav Singer
Další články na téma Miroslav Singer najdete na Peníze.cz.

Některé banky se firmám vzdalují, hlavně těm menším, ukázala konference
Zajištění optimálního způsobu financování může být nedosažitelným cílem. Platí to zejména v segmentu malých a středně velkých firem. Nejen těmito tématy se zabývali ekonomové, bankéři a právníci na Finanční konferenci 2023. Mezi nimi také Luděk Blahut, který provozuje originální službu Hodinový finanční ředitel, či Lumír Schejbal, specialista na finanční a firemní právo.

Až dlužníci přestanou splácet. Nejistá sezóna bank očima expertů
Nad bankou sa blýska: odklady splátek, zamrzlá ekonomika, druhá vlna pandemie a k tomu ještě hrozba bankovní daně. Čekají na tuzemské banky krušné časy?

Záporné úroky? Další intervence proti koruně? Zbraně ČNB očima expertů
Česká národní banka se chystá na boj s dopady koronavirové krize. Zeptali jsme se, jaké jsou její manévrovací možnosti při zachraňování tuzemské ekonomiky.

Přežít! Záchrana české ekonomiky očima expertů
Naše hospodářství nečeká v nejbližší době nic dobrého. Jak co nejefektivněji pomoct firmám, živnostníkům a domácnostem, aby nepadli na úplné dno?

Tohle dejte do učebnic ekonomie. Minulé desetiletí očima expertů
Možná za sto roků odbudou v učebnicích ekonomické historie „desátá léta“ půlstránkou. Dnes ale experti říkají, že se právě v minulé dekádě převracely ekonomické principy naruby.

Když v obchodech berou jen karty. Konec hotovosti očima expertů
Měli by mít obchodníci povinnost přijímat platby v hotovosti? A kdy a proč skončí bankovky a mince v propadlišti dějin?

Vzkvétá naše země? 30 let od sametu očima expertů
Kam se od listopadu 89 posunula česká společnost? A jaké jsou největší úspěchy a neúspěchy našeho hospodářství a politiky?

Očima expertů: Česko. Bankovní ráj to na pohled
Česko je pro banky ráj. V čem banky, které působí v Česku, excelují a kde mají naopak slabiny? Ptáme se odborníků ze světa peněz.

Očima expertů: Jaký byl rok 2017?
Co se letos povedlo a co bylo naopak k vzteku? A jaké si z toho můžeme vzít ponaučení? Zeptali jsme se ekonomů, politiků, analytiků, podnikatelů a zástupců zájmových sdružení.

Očima expertů: ČNB zvýšila sazby! Zdraží půjčky?
Co nastane po zvýšení úrokových sazeb České národní banky? Jde o správný krok? Jak se to dotkne peněženek českých domácností? Ptáme se ekonomů.

Očima expertů: Digitální revoluce a zkáza bank
Pozice bankovnictví v moderním světě se zdála neotřesitelná. Digitální revoluce ale každý den chrlí nové firmy, které tradičním bankám lezou do zelí. Začalo to PayPalem, takzvané fintech firmy ale dávno nenabízejí jen alternativní platební služby. Vyhynou bankovní dinosauři, nebo s novými konkurenty udrží krok? Anebo je prostě koupí i s jejich inovacemi?

Dnes raději investujte v korunách
Česká národní banka pokračuje v měnových intervencích. Za rok do ní ale prezident dosadí své lidi, intervence pravděpodobně skončí a koruna skokově posílí. Proto dnes raději vybírejte fondy, které zajišťují měnové riziko do korun.

Euro za 28 nečekejte: Pět důvodů pro silnější korunu
Po intervencích České národní banky padla česká měna dolů. Moc se jí ale kolem osmadvaceti korun za euro nelíbilo a pilně posilovala. Proč nejspíš znovu dolů jen tak nepůjde?

Očima expertů: Zemanova národní banka?
Česká národní banka by ráda držela korunu při zemi. Prezident by naopak chtěl silnou měnu a centrální banku kritizuje za experimenty s ekonomikou. V pravidelné anketě se tentokrát ptáme, jestli by hlava státu měla slovně intervenovat do měnové politiky a podle čeho by měla vybírat členy bankovní rady národní banky.

Guvernér Singer na tenkém ledě
Deprese je potvora. Takzvaná velká deprese, jak se někdy říká světové krizi z první poloviny dvacátého století, přivolává vrásky na tváře ekonomů ještě dnes. Jenže co když teoretická pravidla, která z ní zhusta vyvozují, nejsou obecně platná? Co když velká deprese byla velká výjimka, ze které by se pravidla vyvozovat neměla? Guvernér naší centrální banky má jasno. Jinde vládnou pochyby.

Česko 2014: Letos to půjde nahoru...
Český hospodářský růst v roce 2014 zahuben nebude, lze souhlasit s předpovědí dra Zhouby.

Šéfová Fondu pojištění vkladů: Kampeličky? Snad se trh podaří stabilizovat a vyčistit
„O tom, že družstevní záložny můžou dlouhodobě a zdravě fungovat, se můžete přesvědčit v Německu a Rakousku. Tam ale fungují na trochu jiném principu a jsou také pod přísnějším dohledem,“ říká ředitelka Fondu pojištění vkladů Renáta Kadlecová.

Aleš Michl: Každého ministra pozvat na kobereček obhajovat výdaje
Aleši Michlovi nedošel dech ani při běhání, takže jsme spolu mohli probrat problémy naší ekonomiky, výhody oslabení kurzu koruny a jeho spolupráci s Andrejem Babišem. „Musí se tu začít šetřit na ministerstvech, je potřeba elektronizovat státní správu a taky sem chci dotáhnout Teslu,“ popisoval mi svoje vize portfoliový stratég Raiffeisenbank a poradce budoucího ministra financí.

Tomáš Prouza: Dluhy jen na vlastní nebezpečí!
Nedávný novinový rozhovor s guvernérem České národní banky Miroslavem Singerem byl velmi zvláštní. Týkal se především českého hospodářství a guvernér se v něm snažil čtenáře přesvědčit, že špatně už bylo. Optimismus ale pro většinu lidí na místě rozhodně není.

Pavel Kohout: Kdo má prospěch z inflace
I v krizích mají lidé normální starosti. Třeba jak uložit peníze. Bohatí řeší, jak zachovat své bohatství. Chudé zajímá, jak zbohatnout nebo aspoň jak se nenechat napálit. Mladí stojí před dilematem, zda tvořit rezervy pro založení domova a rodiny, anebo úspory prohýřit. (Upřímně, není to snadná volba.) Střední a starší generaci zajímá, jak nepřijít o hodnotu peněz shromážděných na horší časy.