Předplatit časopis Finmag

Články na téma: oblečení

Další články na téma oblečení najdete na Peníze.cz.

Nejdřív Sparta, teď i hokejový šampionát. Dresy a šály na MS v hokeji 2024 zajišťuje česká firmaPodnikavé Česko

Nejdřív Sparta, teď i hokejový šampionát. Dresy a šály na MS v hokeji 2024 zajišťuje česká firma

Skálopevní fotbaloví fanoušci ji pravděpodobně znají, ti hokejoví už méně. Přitom právě s hokejem se aktuálně pojí její poslední výzva: správa oficiální licence pro prodej merche v rámci aktuálního hokejového šampionátu v Česku. „Sparta je stále náš největší zákazník, ale hokejový šampionát je velká prestiž. U toho jsme nesměli chybět,“ říká šéf společnosti Footballmania Vojtěch Šišma.

Michal Hron14. 5. 2024
Pálí miliardy, obchází zákony. Čínské Temu opanovalo český internet, úřady tápouinvestigativa
 44 857

Pálí miliardy, obchází zákony. Čínské Temu opanovalo český internet, úřady tápou

Jen málokoho v posledních měsících nezasáhla na českém internetu reklama na čínské internetové tržiště Temu. Agresivní kampaň, do které čínský dravec neváhá sypat desítky miliard, ale komplikuje podnikání tradičním e-shopům po celém světě. A hlasitá kritika už zaznívá i od českých firem: tržiště neplní, co oni musí, a využívá legislativních děr. Co s tím, nevědí ani samy úřady.

Michal Hron15. 4. 2024
První trička šil sám pro sebe. Pak si na oblečení pro vysoké založil byznys
 8 082

První trička šil sám pro sebe. Pak si na oblečení pro vysoké založil byznys

Trička, která kryjí záda – slogan TallGuys zmiňuje jeden z problémů, který znají vysocí lidé nosící běžné konfekční velikosti. Své o tom ví i 190centimetrový podnikatel Radek Pilař. Proto založil vlastní značku, s níž podle vlastních slov míří vysoko. Obrazně i doslova.

Hana Marko14. 7. 2023
Jakub Lohniský: Oblek vybírejte radši bez manželky
 21 257

Jakub Lohniský: Oblek vybírejte radši bez manželky

„Pomalu se dostáváme do fáze, kdy se lidi už tak nezajímají o samotnou značku, jako spíš o materiály a zákonitosti toho, jak se správně oblékat. Už nechceme být navlečení do polyesteru, nosit strakaté košile a boty na běhání. Je to podobné tomu, co se tu děje v gastronomii,“ říká v exkluzivním rozhovoru Jakub Lohniský, zakladatel značky Le Premier.

Ondřej Tůma29. 3. 2014
Jakub Lohniský: Chlapi chtějí všechno naráz, nebaví je courat po obchodech
 18 906

Jakub Lohniský: Chlapi chtějí všechno naráz, nebaví je courat po obchodech

„Lidi by tu měli pochopit, že když se jdou v neděli odpoledne projít do centra Prahy, tak by na sebe neměli navléknout tepláky a šusťákovou bundu,“ říká v rozhovoru pro server Peníze.cz zakladatel značky s pánskou módou Le Premier.

Ondřej Tůma22. 3. 2014
Václav Hrbek: Dřív se dobré zboží prodávalo samo. Dnes už to bez drahých kampaní nejde
 5 372

Václav Hrbek: Dřív se dobré zboží prodávalo samo. Dnes už to bez drahých kampaní nejde

Outdoorové oblečení je v České republice hodně populární. Málokdo ale ví, že nejúspěšnější hráči na trhu – Alpine Pro, Husky, Loap a Hannah, jsou české firmy. S majitelem a zakladatelem první jmenované jsme si povídali o tom, jak se zrodil nápad podnikat s oblečením, jakým způsobem probíhá výběr a testování materiálů a kde se většina zboží vyrábí.

Ondřej Tůma6. 7. 2013