Články na téma: Tomio Okamura
Další články na téma Tomio Okamura najdete na Peníze.cz.

Očima expertů: Jak výsledky voleb ovlivní ekonomiku
Poškodí dlouhé vyjednávání o příští vládě ekonomiku? Jaká koalice může zajistit růst našemu hospodářství a jaká ho naopak může poslat ke dnu? Tedy jestli vůbec vláda a parlament mají až takovou moc…

Volební speciál 2017: volební kalkulačka
Který z lídrů třinácti nejsilnějších politických stran vidí daně, finance a hospodaření se státním rozpočtem stejně jako vy? Naše volební kalkulačka napoví.

Volební speciál 2017: Tomio Okamura a Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamura
Čtvrtým dílem pokračuje naše série předvolebních dotazníků. Dvacet otázek pro Tomia Okamuru ze strany Tomia Okamury.

Miluj Wonga svého aneb Proti toleranci
Akce „Kebabem proti debilitě“ posiluje vnímání přistěhovalců jako „kupců zbožím exotickým“. Kdo si troufne přijmout je jako spoluobčany a bližní?

Očima expertů: Sto miliard minus. Dělá vláda s rozpočtem dobře?
Stát má v plánu v roce 2015 hospodařit se stamiliardovým schodkem. Není to zbytečně moc? A míří peníze opravdu tam, kde jsou potřeba? Zeptali jsme se ekonomů Pavla Kohouta a Lukáše Kovandy, státního tajemníka Tomáše Prouzy, poradce ministra financí Aleš Michla a dalších lidí ze světa peněz.

Očima expertů: Měsíční hlášení DPH. Bič na podvodníky, nebo buzerace malých firem?
Na plátce DPH čeká další administrativní zátěž v podobě měsíčního hlášení obratů finančním úřadům. Ministerstvo financí si od toho slibuje zamezení daňových úniků, a tím pádem i víc peněz pro státní kasu. Jak se na toto opatření dívají Vladimír Dlouhý, Aleš Michl, Karel Havlíček, Miroslav Motejlek a další osobnosti ze světa financí?

Očima expertů: Jak si má Česká pošta vydělávat na živobytí?
Prodej bankovních produktů a pojistek. Prodej spotřebního zboží, vymáhání pohledávek, Poštovní lékárna… Česká pošta dostane občas sodu, že se věnuje i jinému byznysu než doručování. Nebo spíš za to, jak se mu věnuje. Pošta říká, že by byl hřích nevyužít sítě, kterou má k dispozici, a především – že se jen poštovními službami neuživí. Jak by si na sebe měla vydělávat?

Lety it be
Vepřín na místě tábora v Letech je neocenitelný lakmusový papírek. Pravidelně ukazuje, komu všemu přijde zotročení celých rodin jako fér trest za nepřizpůsobivost.

Očima expertů: Krátkodobé půjčky s ďábelskou RPSN
Nestačí vám peníze do výplaty? Ve vašem napnutém rozpočtu se objevila dírka a potřebujete ji jen na pár dnů zalepit? Snadná pomoc, pár tisícovek vám na několik dní půjčíme, prakticky hned. Není v tom švindl, ale zaplatíte je pořádně draho. V Česku se zabydlují finské půjčky. Co si o nich myslet?

Očima expertů: Jak zatočit s lichvou?
Zkomplikuje lichvářům život novela zákona o spotřebitelském úvěru, která chce stanovit maximální možnou výši RPSN? Zeptali jsme se právníka Petra Němce, nového státního tajemníka pro evropské záležitosti Tomáše Prouzy, právního poradce dTestu Miloše Borovičky či manažera projektu Navigátor bezpečného úvěru Petra Teplého.

Pořád není líp? Vygeneruj si nové hnutí!
Pokud se vašim dětem zavčas nerozzáří oči, vytvořte jim nový spasitelský projekt jediným klepnutím myší.

O co ve volbách půjde
Zdá se, že je předem rozhodnuto. Až se tento víkend zavřou volební místnosti a za několik hodin nato zveřejní ČSÚ výsledky té nepravidelně se opakující taškařice, na zdejší trůn usedne česká sociální demokracie vedená dvojicí životních cucáků, leč politických matadorů.

Volební speciál: Vaše peníze. Jak s nimi chtějí hospodařit Tomio Okamura a Úsvit
Tomio Okamura chce měnit politický systém, to asi víme všichni. Těžko říct, jestli na to jeho hnutí bude mít dost sil. Jeden každý jeho případný poslanec ale bude denně spolurozhodovat o tom, kam nasměrujeme české hospodářství. Jak stát naloží s penězi, které si od nás bere, kolik a komu vlastně bude brát. A komu a proč dávat. Jaké jsou ekonomické postoje Úsvitu?

1. Zabavíme majetek zlodějům 2. Zloděj je ten, o kom to řekne Okamura
Zemanovci a Okamurův Úsvit před volbami útočí na nízké pudy frustrátů. V Česku přitom nekrade jen horních deset tisíc, ale i spodních deset milionů.

Anketa: Najde se důchodová reforma, která má šanci na přežití?
Jak by měla vypadat reforma důchodového systému, která by mohla dlouhodobě přežít? Zeptali jsme se Lukáše Kovandy, Petra Hampla, Ilony Švihlíkové, Jana Procházky a dalších ekonomických odborníků.

Nečekejte na Baťu. Úspěšní byznysmeni politiku nespasí
Historie zná jen málo úspěšných podnikatelů, kteří za sebou nechali světlou stopu v politice. Oba světy vyžadují odlišné schopnosti.

Anketa: Jak postavit českou ekonomiku na nohy?
Opravdu se pomalu dostáváme z recese? A dá se něco aktivně dělat pro to, aby naše ekonomika, která v poslední době dostávala jednu ránu za druhou, mohla konečně nastartovat? Ptali jsme se Pavla Kohouta, Petra Macha, Lukáše Kovandy a dalších osobností ze světa financí a byznysu.

Anketa: Na rodičovskou povinně i táta?
Ze spolku blízkého ČSSD přišel nezvyklý návrh na povinné rozdělení rodičovské dovolené mezi oba rodiče. Co si o něm myslí ekonomka Markéta Šichtařová, analytik Aleš Michl, sociolog Jan Keller a další osobnosti?

Anketa: Zbaví se Česko nálepky hazardního ráje?
Ústavní soud dal obcím možnost skoncovat s výherními automaty. Budou herny i nadále na každém kroku, nebo dojde k jejich výraznému omezení? Zeptali jsme se odborníka na závislosti Karla Nešpora, aktivisty Matěje Hollana, ekonoma Lukáše Kovandy a dalších zajímavých osobností.

Anketa: Vyplatilo by se změnit volební systém?
Pomohla by naší politické scéně, respektive naší zemi, změna volebního systému? Přečtěte si, co si myslí šéf Transparency International David Ondráčka, aktivista Matěj Hollan, sociolog Petr Hampl a další zajímavé osobnosti.

Anketa: Práce pro všechny mladé? EU „bojuje s nezaměstnaností“
Evropská unie navrhuje, že by členské státy měly zajistit práci nebo dodatečné vzdělávání pro nezaměstnané pod 25 let, ber kde ber. Co si o tom myslí Lukáš Kovanda, Tomio Okamura, Petr Mach, Vít Samek a další oslovené osobnosti?