Předplatit časopis Finmag

Přemysl Rubeš

Přemysl Rubeš
Kontaktujte autora
Zakladatel a šéf Presto Ventures. Vystudoval matematiku na pražském Českém vysokém učení technické a matematické modelování a statistiku v Paříži. Od roku 2013 se věnuje technologickým firmám a investování do nich.
Uspěje opravdu jen každý tisící? Jak zajistit (a ustát) startupový růststartupy

Uspěje opravdu jen každý tisící? Jak zajistit (a ustát) startupový růst

Vést úspěšný startup je těžká disciplína, stejně jako jen samotné určení, co vlastně úspěch pro startup představuje. Je to zisk investora? Vstup na burzu? Dnes se podíváme na to, jak relativní může úspěch být: pro zakladatele či pro investora. A také na to, jak se postarat o růst svého startupu (a nepřepálit ho) a vyhnout se všem nástrahám.

9. 5. 2024
Úspěch není zadarmo, je třeba si ho oddřít. Jak investoři přemýšlejí o startupechstartupy

Úspěch není zadarmo, je třeba si ho oddřít. Jak investoři přemýšlejí o startupech

Vybudovat silnou firmu od nuly není jen tak. Je potřeba vytrvalost, neutuchající energie a zápal pro věc. Na začátku se to zdá jako samozřejmost, postupem času ale nadšení vyprchá. Uspět na trhu se proto podaří jen zlomku firem, což vnímají i investoři. Jak se tedy rozhodují o investicích do startupů? A co je pro ně nejdůlěžitější?

13. 3. 2024
Výjimečné výnosy, nevýjimečné pády.  Jak snížit rizika investice do startupu? investice

Výjimečné výnosy, nevýjimečné pády. Jak snížit rizika investice do startupu?

Investice do startupů se může velmi bohatě vrátit, ale můžete o ni také rychle přijít. Záleží hodně na tom, v jaké fázi investujete, a jak promyšleně. Rizika se dají celkem dobře rozptýlit.

16. 1. 2024
Jak zbohatnout na startupu? Statistiky mluví jasně
 7 031

Jak zbohatnout na startupu? Statistiky mluví jasně

Lidský mozek se sice brání řídit dlouhodobými statistikami, v případě investic do rizikového venture kapitálu ale nezbývá, než je vzít na milost. Stačí trocha racionality, dobře rozložené portfolio a dobré načasování. Právě proto se teď možná otevírá dobrá doba pro investice do startupů.

22. 6. 2023