Chytré čtení: Deset zaměstnání, která nejhůř škodí světu
Možná je mezi nimi i to vaše. Tak si dejte pauzu a podívejte se na to nejlepší čtení, které pro vás náš šéfredaktor vybral z minulého týdne.

- Na Finmagu vyšel exkluzivní rozhovor Martina Vlnase s Bjørnem Lomborgem, který chce zabránit plýtvání peněz z českého státního rozpočtu. Pavel Jégl rekapituluje, co nového s lithiem, na které se po volbách zase zapomnělo. Pavel Houdek zrecenzoval Tajné dějiny iPhonu. A ještě důležitý překladový článek: Zhoubné bujení. Až práce proroste celým životem.
- Asi vám neuniklo, ale přece jenom: Lidstvo na prahu nové vesmírní éry. Svět je nadšený ze startu rakety Falcon Heavy. Pusťte si záznam startu, vypuštění tesly na oběžnou dráhu a znovupřistání – okamžiky v 34.00 a 38.00 jsou na kapesník. Plní dojetí jsme odemkli článek z tištěného Finmagu – Vesmírné závody 2.0.
- Kterak jsem dělal revoluci v dějepise a jak jsem dostal po(u)čuni. Veselé.
- Volba z beznaděje aneb proč vyhraje Zeman. Ještě veselejší.
- Když šli vrahové do vazby, koupil jsem jim cigarety, líčí kriminalista. „Vezli jsme jednou v policejním autě mladíka podezřelého z vraždy. Tak jsme se mezi sebou bavili a samozřejmě se ptali, co se teda stalo. A najednou ten podezřelý říká, že už se v policejním autě vezl, ale nikdy nehoukalo. A že by si to strašně přál. No tak jsme tu houkačku na chvíli zapnuli. Mladík byl šťastný a přiznal se k vraždě.“
- Dron, který sázel stromy.
Pro angličtináře
- Bill Gates si našel novou nejoblíbenější knihu.
- Neziskovka 80 000 hours vybrala deset světu nejškodlivějších zaměstnání].
- S „lidským uberem“ za sebe můžete posílat ven brigádníky. Dnes legrace, zítra startup.
Umění jako jistota v nejistém světě… Čtěte v novém Finmagu
Inflace, politika i snahy o postpandemickou obnovu v posledních dvou letech ovlivnily globální i český trh s uměním. Oba však prokázaly odolnost. V turbulentních časech je umění prostě spolehlivým investičním prostředkem.
UMĚNÍ JE BYZNYS
Martin Kodl miluje modernu a vede nejúspěšnější aukční dům u nás. • Jakub Kodl se zaměřuje na současnou tvorbu a jeho KodlContemporary zastupuje nejžádanější autory. • Proč rodinný klan Kodlů už 150 let sbírá umění?
BYZNYS JE HRA
Studium molekulární biologie i zážitky z kláštera přivedly Terezu Královou k výrobě mýdel Onwa. • Pro Marka Lefflera bylo otevření prvního ReFresh Bistra návratem na střední školu. • Kde se berou talenty na podnikání?
Související témata
Nejčtenější články
Aktuální číslo časopisu

Umění jako jistota v nejistém světě… Čtěte v novém Finmagu