Nerdové o koronaviru
Dále: úspěchy a neúspěchy postbabišovských médií, v čem je Johnson lidovější než Trump – a zase ta Matějčková.

„Vzdělání se často formuluje v tom smyslu, co všechno vám má dát, já bych tvrdila, že by vám spíš mělo něco vzít,“ říká Tereza Matějčková Janu Němcovi v dalším zadumaném rozhovoru.
Jakub Jetmar odvedl kus práce na analýze první pětiletky šesti „postbabišovských“ médií. Studna informací, budu se vracet. (Mimochodem: s Ondřejem Slišem připravuje Jakub pro Mediář výběr čtení Nedělní příloha internetu, taky doporučuju – a jejich rozhovory a medailony můžete pravidelně číst ve Finmagu.)
Albert Kšiňan a Petr Doležal se od demontáže mediálních výstupů Marka Dvouleté-dítě-má-být-doma-s-mámou Hermana dostávají k zamyšlení nad tím, jaké nároky bychom měli na psychologii a psychology klást.
Tak ale už fakt poslední ohlédnutí – nejlepší filmy poslední dekády, opět podle Salonu Práva.
Anglicky
O koronaviru líp/zajímavěji než jiní píší nerdové, z nichž už většinu známe: Scott Alexander (klasický insight porn), Jacob Falkovich (že jsou ostatní v klidu, není důvod ke klidu), Zeynep Tufekci (připravit se je občanská povinnost), jacísi preppeři (jak se vlastně připravit), Slavoj Žižek (variace klasiky, tentokrát sejdeme se na JIPce, nebo v komunismu).
Yves Smith obhajuje Borise Johnsona jako státníka, který na rozdíl od Donalda Trumpa pro své voliče z řad pracujících opravdu něco dělá.
Rozhovor s Williamem Gibsonem, mimo jiné i o Johnsonovi a jeho poradci Dannielu Cummingsovi, který do konzervativní státní správy hledá podivíny jako z Gibsonových románů.
Související témata
Nejčtenější články
Aktuální číslo časopisu

Nový Finmag na cestě, poslední šance získat aktuální číslo