Indický technofašismus a přizpůsobiví japonští nepřizpůsobiví

Michal Kašpárek
Michal Kašpárek
25. 5. 2020

Nahlédneme i do ekonomiky českých online seriálů a třiceti let českých zkušenosti s korporáty.

Indický technofašismus a přizpůsobiví japonští nepřizpůsobiví
Zdroj: Shutterstock.com

Vzestup a pád původní seriálové tvorby českých online televizí. Jakub Jetmar stíhá každý měsíc napsat text o rozsahu a hloubce diplomky, snad mu tempo vydrží.

Tomáš Cikrt vs. Ladislav Dušek. Šéf ÚZISu se relativně přesvědčivě bráni kritice, podle které úřad zveřejňuje data pomalu a neochotně. Není to ale zpravodajský rozhovor – chlapům z toho vypadala půlhodina zadumaného čtení.

Senzace se nekoná, jižní Čechy nejsou nejpromořenějším regionem Evropy – to jen Martin Kuba a část novinářů nerozumí statistice, vysvětlují Jakub Steiner a Hynek Cígler.

Na Finmagu slíbený překlad praktického návodu, jak se nenakazit koronavirem. Karolína Kašparová píše o knize Lenky Krátké Letos musíme být spokojenější než loni! a vlastně i o korporátech samotných.

Anglicky

Čínský sledovací aparát jsem tu zmiňoval mockrát, technofašismus si ale piplají v Indii.

Může za chudobu alkoholismus, lenost, zkrátka nepřizpůsobivost? Noah Smith na japonském příkladu přesvědčuje, že ne. (Link míří na poslední článek stimulující debaty.)

[Audio] Lera Boroditsky o jazyku, mozku, prostoru a času. Tedy třeba o tom, jak se liší vnímání hranic mezi barvami a směru času napříč kulturami.

PODZIMNÍ FINMAG JE NA STÁNCÍCH. CO V NĚM NAJDETE?

Věda proniká stále víc do byznysu. A byznys stále víc do vědy. Továrny na nápady přikládají pod kotel, velcí investoři vidí v podpoře výzkumu a vývoje smysl.

Finmag předplatnéZdroj: Finmag

VĚDA JE BYZNYS • „Máte-li jako primární motivaci peníze, nemůžete dělat vědu,“ říká experimentální fyzička Helena Reichlová Robotika v Česku nemá podmínky pro přežití Kolik dává na výzkum a vývoj Gates, Zuckerberg nebo Kellnerová?

BYZNYS JE VĚDA • Čůčonomie jako nový vědní obor o vínu? „Přidaná hodnota farmaceutického průmyslu je větší než automotive,“ tvrdí Jaromír Zahrádka V Japonsku si kupují hračky dospělí

STYL JE UMĚNÍ • Architektka Anna Šlapetová bydlí s podmínkou kapitánských zkoušek Jan Kaláb hledá hranice inspirace Kodaň slouží jako učebnice života bez aut

HRY, SNY, RADOSTI • „Na kole prostě žiju,“ říká první Češka, která absolvovala cyklistický závod Paříž – Brest – Paříž Proč to labužníky táhne do Tábora? Je správné mít daňové úlevy na služební kupé za 6,7 milionu korun?

Ohodnoťte článek

-
0
+

Sdílejte

Diskutujte (7)

Vstoupit do diskuze
Michal Kašpárek

Michal Kašpárek

Po studiu žurnalistiky a filmové vědy na Masarykově univerzitě prošel MF DNES a redakcemi Computer Pressu. Mezi lety 2009 a 2016 byl na volné noze, od roku 2017 do jara 2021 vedl Finmag.cz a editoval tištěný... Více

Související témata

newsletter

Aktuální číslo časopisu

Předplatné časopisu Finmag

Věda je byznys –⁠ byznys je věda

Koupit nejnovější číslo