Partner webuRoger logo
Předplatit časopis Finmag

Indický technofašismus a přizpůsobiví japonští nepřizpůsobiví

Michal Kašpárek
Michal Kašpárek
25. 5. 2020

Nahlédneme i do ekonomiky českých online seriálů a třiceti let českých zkušenosti s korporáty.

Indický technofašismus a přizpůsobiví japonští nepřizpůsobiví
Zdroj: Shutterstock.com

Vzestup a pád původní seriálové tvorby českých online televizí. Jakub Jetmar stíhá každý měsíc napsat text o rozsahu a hloubce diplomky, snad mu tempo vydrží.

Tomáš Cikrt vs. Ladislav Dušek. Šéf ÚZISu se relativně přesvědčivě bráni kritice, podle které úřad zveřejňuje data pomalu a neochotně. Není to ale zpravodajský rozhovor – chlapům z toho vypadala půlhodina zadumaného čtení.

Senzace se nekoná, jižní Čechy nejsou nejpromořenějším regionem Evropy – to jen Martin Kuba a část novinářů nerozumí statistice, vysvětlují Jakub Steiner a Hynek Cígler.

Na Finmagu slíbený překlad praktického návodu, jak se nenakazit koronavirem. Karolína Kašparová píše o knize Lenky Krátké Letos musíme být spokojenější než loni! a vlastně i o korporátech samotných.

Anglicky

Čínský sledovací aparát jsem tu zmiňoval mockrát, technofašismus si ale piplají v Indii.

Může za chudobu alkoholismus, lenost, zkrátka nepřizpůsobivost? Noah Smith na japonském příkladu přesvědčuje, že ne. (Link míří na poslední článek stimulující debaty.)

[Audio] Lera Boroditsky o jazyku, mozku, prostoru a času. Tedy třeba o tom, jak se liší vnímání hranic mezi barvami a směru času napříč kulturami.

Přišla zima a s ní i nový Finmag. Co v něm najdete?

Kam kráčí nakladatelé? Český knižní trh je v dobré kondici. Nulová DPH na knížky ale cenovky na pultech nejspíš nezmění. Co bude s ušetřenými penězi?

Finmag předplatnéZdroj: Finmag

KNIHY JSOU BYZNYS

• Jak zacloumal knižním trhem nástup komiksu? • Proč si za sebe slavné osobnosti nechávají psát knihy? • Investice do knih se vyplatí, ale pro byznys se to dělat nedá.

BYZNYS JE HRA

• Než úspěšní podnikatelé zestárnou, musí vyřešit, co bude dál. Kdo převezme Pradu? • Hřbitovy mají problém: Velká poptávka nepřináší víc peněz. • Kolik platů stojí byt?

Daňové přiznání online

Ohodnoťte článek

-
0
+

Sdílejte

Diskutujte (7)

Vstoupit do diskuze
Michal Kašpárek

Michal Kašpárek

Po studiu žurnalistiky a filmové vědy na Masarykově univerzitě prošel MF DNES a redakcemi Computer Pressu. Mezi lety 2009 a 2016 byl na volné noze, od roku 2017 do jara 2021 vedl Finmag.cz a editoval tištěný... Více

Související témata

newsletter
Daňové přiznání online

Aktuální číslo časopisu

Předplatné časopisu Finmag

Věda je byznys –⁠ byznys je věda

Koupit nejnovější číslo