Partner webuRoger logo
Předplatit časopis Finmag

Prázdniny, školní rok 2023/2024

Během každého školního roku jsou určeny termíny, kdy mají školáci volno. Školní rok trvá od září do června, jeho začátek a konec se můžou o pár dní lišit podle toho, na který den připadne 1. září a 30. červen. Potřebujete zjistit termíny školních prázdnin svých dětí? Připravili jsme jednoduchý rozcestník, který vychází z oficiálních údajů organizace školního roku pro základní školy, střední školy, základní umělecké školy a konzervatoře.

Plánujete rodinnou dovolenou hodně dopředu? Potřebujete znát termíny prázdnin pro jiný školní rok? Chronologický přehled termínů všech prázdnin pro školní roky v budoucnosti uvádíme přehledně pod následujícími odkazy.

Prázdniny v následujících letech

Užitečné otázky a odpovědi

 • V Česku začíná a končí školní rok obvykle v září a končí v červnu. Přesné termíny stanoví ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy České republiky, ale obvykle se první zářijový den považuje za začátek školního roku a poslední červnový den za jeho konec.
 • Školáci se dočkají odpočinku během školních prázdnin nebo během státních svátků.

  Na školní rok 2023/2024 připadají tyto prázdniny:

  Název prázdninTermín prázdnin
  Podzimní prázdniny 26. října – 27. října
  Vánoční prázdniny 23. prosince – 2. ledna
  Pololetní prázdniny 2. února
  Jarní prázdniny 5. února – 17. března podle okresu
  Velikonoční prázdniny 28. března – 1. dubna
  Letní prázdniny 29. června – 1. září

  Školní volno je i o svátky. V Česku máme 13 svátečních dní. Většina z nich má pevně stanovené datum, jediné Velikonoce řadíme mezi tzv. pohyblivé svátky, jejichž datum se každý rok mění. Přehled všech státních a ostatních svátků a jejich termínů pro školní rok 2023/2024 najdete na stránce věnované státním svátkům.

  Ředitel nebo ředitelka školy může každý školní rok vyhlásit až pět dnů ředitelského volna. Vyhlašují se zejména v situacích, kdy z různých důvodů není možný běžný provoz školy (havárie, plánovaná odstávka elektřiny, školení pedagogického sboru apod.).

Nejbližší státní svátky

Nejbližší svátky (jména)

Nataša
Ivo, Ivoš
Zbyšek
Monika
Vladimír, Vladimíra
Jana, Janka
Viola
Filip
Valdemar
Po
Út
St
Čt
So
Ne

Konkrétní mezinárodní den?

Nejčtenější články