Partner webuRoger logo
Předplatit časopis Finmag

Články na téma: broker

Další články na téma broker najdete na Peníze.cz.

Investovat v Rusku? To je hodně riskantní sázka, varuje analytik
 6 516

Investovat v Rusku? To je hodně riskantní sázka, varuje analytik

Finanční trhy se po vpádu Ruska na Ukrajinu významně zachvěly, ale to nejhorší už máme možná za sebou, říká v dalším díle Finmag podcastu analytik společnosti XTB Štěpán Hájek. Zda má ale smysl naskakovat do investic v Rusku, si není zcela jistý. „To je těžká otázka, ale já bych to nikomu nedoporučil,“ přiznává. I podle něj ale platí, že na každé krizi lze vydělat.

Petr Schwank24. 3. 2022
Jan Bláha z Fio banky: Čechy zajímají stále víc investice do zahraničních akcií
 22 706

Jan Bláha z Fio banky: Čechy zajímají stále víc investice do zahraničních akcií

Fio banka dnes obsluhuje více než 530 tisíc klientů. Bezmála 90 tisíc z nich má přitom u ní založený obchodní účet pro investování na finančních trzích. Fio banka je tak největší on-line poskytovatel brokerských služeb v Česku. „Brokerské služby nabízíme jak na evropských, tak amerických trzích,“ říká její obchodní a marketingový ředitel Jan Bláha.

Daniel Tácha3. 11. 2015
Konec BrokerJetu. Příležitost, nebo komplikace?
 25 917

Konec BrokerJetu. Příležitost, nebo komplikace?

Klienti končícího brokera BrokerJet můžou své obchody bezplatně převést k Saxo Bank. Pokud si budou vybírat jinde, zaplatí. Tak či onak je to příležitost k rozvážení, jaký by vlastně měl ideální broker být. Jak pro klienty Brokerjetu, tak pro každého, kdo na burze obchoduje nebo o tom přemýšlí.

Petr Tmej18. 8. 2015
Finanční páka a černé labutě
 5 745

Finanční páka a černé labutě

Dá se na finančních trzích vydělat hodně a rychle? Ano, s finanční pákou. Má to ale háček: S pákou se dá taky hodně snadno a hodně rychle prodělat. Bohužel druhá možnost je jaksi pravděpodobnější. A i v případě, že se vám podaří s pákou nakoupit supervýhodně, je předčasné jásat, dokud člověk nemá peníze v kapse. Vždycky se ještě může stát něco naprosto neočekávaného. Asi jako kdyby na Vltavě zničehonic přistála černá labuť.

Jaroslav Šura16. 7. 2013
Akciové trhy a řádící páka

Akciové trhy a řádící páka

„Dejte mi pevný bod a já pohnu Zemí,“ pravil prý kdysi ve starověku Archimédés. Nikdo mu ovšem pevný bod ve vesmíru nedal, a tak nemohl prokázat, jestli by páka – jejíž princip popsal a vysvětlil – na hýbání světem opravdu stačila. Světem investování však páka hýbe spolehlivě.

Vlad Ender30. 8. 2011