Články na téma: bublina
Další články na téma bublina najdete na Peníze.cz.
Škrty, propouštění a tvrdá vojna. Big Tech věští příchod velké krize
Twitter se otřásl v základech. Tisícovky propuštěných a pro přeživší vojna jako řemen. Na obzoru visí omezení home office, riziko nárůstu strávených hodin v práci a v lepším případě tlak na efektivitu, v tom horším ztráta práce. Na stejnou vlnu navíc naskakují i další hráči z velkého technologického klubu. Co se to děje? Máme se snad bát velké krize?
Zácpa na trhu s dluhopisy. Přijdou runy na fondy?
Za výhodu investičních fondů se považuje likvidita. Zachce se vám – a necháte si podíl vyměnit za peníze. Jenže... v podmínkách fondů bývá ustanovení, podle kterého fond může vyplácení peněz zastavit. Teď se to stalo u dvou fondů, které investovaly do odpadních dluhopisů. Ale přijít to může i u dluhopisových fondů, které se odpadu vyhýbají.
Biotechnologická horečka potřetí
Index Nasdaq Biotechnology za poslední tři roky vzrostl o dvě stě procent. Je nejvyšší čas taky rychle nakoupit něco s nálepkou biotech a trochu si vydělat! Já si zatím koupím akcie továrny na papírové kapesníky, protože jich dost možná budete potřebovat hodně.
Dluhopisy 2015: Světová bublina ze všech bublin nejbublinovatější
Svět se zbláznil. České dluhopisy nesou méně než německé. Švýcarské dluhopisy mají záporný výnos. Centrální banky hustí a hustí vzduch do největší finanční bubliny v dějinách lidstva.
Dluhopisy jako „bezpečná investice“? Zapomeňte!
Dluhopisová bublina se dál nafukuje a nikdo neví, kdy přijde „velký prásk“. Držet státní dluhopisy následujících deset let je absolutní nesmysl. A spekulovat na pokles? To je jako čurat proti větru.
Očima expertů: Jak nejlíp investovat milion?
Akcie, nemovitost, zlato nebo snad luxusní fáro? Přečtěte si, jak by milion korun investovali Aleš Michl, Tomáš Čupr, Vladimír Bezděk, Lukáš Kovanda, Martin Kasa a další osobnosti ze světa peněz a podnikání.
Očima expertů: Třetí největší slevový web na lopatkách. Padnou další?
Slevových portálů ubývá, jejich celkové tržby ale stále rostou. Už však neplatí, že se problémy vyhýbají největším serverům – aktuálně s dluhy zápasí někdejší trojka Zapakatel. Kam se bude slevový byznys ubírat dál, se ptáme Tomáše Čupra, Martina Kasy, Petra Koubského, Petra Němce a dalších osobností.
První vlaštovky? Kdy praskne internetová bublina
Chcete-li najít příznaky toho, že internetová bublina může s ohlušující ranou prasknout už někdy záhy, nemusíte zvlášť napínat zrak. Prostě se rozhlédněte, jsou očividné.
Pavel Kohout: Proroctví na rok 2014. A rekapitulace minulých
Slovo „proroctví“ používám z preventivních důvodů: když se spletu v proroctví, nebude to tak velký průšvih, jako kdybych se mýlil v prognóze.
Hospodářské cykly dneška: Vzdělání pro kočku aneb inflace titulů
Závěrečný díl miniseriálu o hospodářských cyklech nás opět zavede do Ameriky. popíše tamější „vysokoškolskou bublinu“ a mechanismus, kterým ji pomáhá přifukovat tamější centrální banka.
Hospodářské cykly dneška: Internetová bublina 2.0
Americká centrální banka se rozhodla léčit ekonomiku novými penězi. Tato léčba má dva dvě zásadní nevýhody. Za prvé: lék je nebezpečně návykový. Za druhé: zlepšení stavu pacienta je jen dočasné, pak podle teorie hospodářských cyklů přichází opětovné zhoršení. Nyní se nacházíme v růstové části cyklu, nejspíš někde poblíž vrcholu, což si v našem miniseriálu budeme ilustrovat na dvou k prasknutí nafouknutých bublinách, nové internetové bublině a bublině vysokoškolské. Dnes tedy k první jmenované…
Hospodářské cykly dneška: Akcie na steroidech
Krátký teoretický úvod do hospodářských cyklů už máme od minule za sebou a tentokrát se podíváme, jak se projevuje současný hospodářský cyklus v USA v praxi. Dalo by se říct, že vcelku tradičně. Fed „tiskne“, trhy rostou, ceny drahých kovů klesají. Všude vládne dobrá nálada.
Očima expertů: Bitcoin. Skvělá investice, nebo nafouknutá bublina?
Jak se na bitcoinové šílenství dívají ekonomové Aleš Michl a Lukáš Kovanda, zakladatel České pirátské strany Jiří Kadeřávek, majitel sítě směnáren Mikuláš Šveda a další oslovení odborníci?
Očima expertů: Akciová bublina na prasknutí?
Akciové indexy lámou rekordy. Jenže žádný index neroste do nebe, řekne si skeptik. A někteří už se začínají ptát, kdy to praskne. Občas už se objeví poplašná zpráva. Ačkoli – je to poplašná zpráva, nebo jsou ceny akcií opravdu nafouknutá bublina? Ptali jsme se Aleše Michla, Oldřicha Rejnuše, Radima Dohnala a dalších osobností ze světa financí.
Dluhopisy 2012 a 2013: Bublina roste
Investice do dluhopisů patřily v uplynulém roce k nejlepším. Jaký výsledek můžeme očekávat v roce 2013?
Už žádné bubliny na nemovitostech! Dejme centrálním bankám větší prostor
Čínský způsob „manipulace“ úvěrového trhu jde proti srsti všem liberálním ekonomům. Zdá se ale, že svůj rozbujelý realitní sektor dokázali Číňané zchladit s mnohem menšími negativními následky, než se to svého času před krizí povedlo v USA. V čem bychom se tedy měli inspirovat?
Bublina bibliofilních bublinobijců. Kupte knihu o investicích, nezbude vám na ně!
Investiční bubliny bublají i tam, kde by to nikdo nečekal. Například na trhu knih o tom, jak se vyhnout bublinám. Dali byste za 250stránkovou příručku 850 dolarů?
Facebook koupil Instagram! Klíč k určování toxických informací
Chcete podnikat nebo investovat a nepřijít při tom hloupě o úspory? Pak je občas lepší dvacku utratit za klapky na oči než za noviny.
Apple: skvělá společnost, špatná investice
Apple vyrostl během pár let tolik, že se správci investic stydí nemít ho v portfoliu. Je Apple bublina? A pokud ano, dá se odhadnout, jak dlouho se dá před prasknutím ještě přifukovat?
Investoři, pozor! „Zajímavé časy“ jsou tady
Nakupujte, když je krev v ulicích, řekl prý kdysi baron Rotschild. V roce 2007 žili západní investoři v nebývale klidné době, tedy v době, která investicím – podle barona – nepřeje. Co se od té doby změnilo? Ekonom Pavel Kohout exkluzivně pro Partners media reviduje a doplňuje svůj pět let starý text.
Fiskální unie: třaskavá koncentrace moci
Evropská banka má v rukou velikou moc nad měnovou politikou. Čím větší moc nad ní má, tím větší paseku způsobí její chyba. A fiskální unie by samozřejmě do jejích rukou koncentrovala moc moci. Pavel Kohout exkluzivně o měnovém dopingu, o neprozřetelnosti jeho náhlého utnutí a Mariu Draghim.