Články na téma: firemní dluhopisy
Další články na téma firemní dluhopisy najdete na Peníze.cz.
Itálie nebo Německo. CSG má chuť na další investice
Česká skupina CSG, která exportuje do více než 70 zemí a zaměstnává přes 10 tisíc lidí, se v posledních letech vydala na nákupy do Španělska, Itálie nebo třeba Německa. A další akvizice plánuje. „Díváme se na příležitosti po celém západním světě,“ říká finanční ředitel skupiny Zdeněk Jurák.
Kde banky končí, jiní začínají. Experti radí, jak financovat provoz a růst podnikání
Peníze jsou v podnikání klíčové, a to nejen na rozjezd, ale i provoz a rozvoj firmy. Jenže kde je vzít, pokud nemáte dostatek vlastního kapitálu? Půjčovat si od rodiny nedělá dobrotu a banky jsou z principu obezřetné. Na trhu díky tomu sice vznikají alternativy, ve kterých je ale zas složité se vyznat. „Je to hodně o firmách samotných, aby se v tom pokusily zorientovat,“ zaznělo na prvním eventu Finmagu, který se otázce financování firem podrobně věnoval.
Solidní zajištění má jen zlomek dluhopisů a výnos 20 % je podezřelý, radí ekonom
Mnohokrát se stalo, že investor vložil peníze do dluhopisů firmy, jejíž projekt nakonec bouchnul a s tím i naděje na pořádné zhodnocení. Podle ekonoma Vladimíra Pikory přitom stačí dodržet několik pravidel a této situace se vyvarovat. Ve Finmag podcastu přibližuje, jak investování do firemních dluhopisů funguje nebo jaké čekat zhodnocení.

Některé banky se firmám vzdalují, hlavně těm menším, ukázala konference
Zajištění optimálního způsobu financování může být nedosažitelným cílem. Platí to zejména v segmentu malých a středně velkých firem. Nejen těmito tématy se zabývali ekonomové, bankéři a právníci na Finanční konferenci 2023. Mezi nimi také Luděk Blahut, který provozuje originální službu Hodinový finanční ředitel, či Lumír Schejbal, specialista na finanční a firemní právo.

Pozor na high yield dluhopisy. Bomba tiká
V honbě za vyššími úroky investoři nakupují stále rizikovější dluhopisy, bez ohledu na varování kreditního ratingu. Například dluhopis s ratingem B má nyní hrubý výnos do splatnosti kolem šesti procent ročně, jenže každý pátý emitent s ratingem B se během šesti let dostane do platební neschopnosti. Na to investoři zapomínají.

Dluhopisy. 2015: Dna jsme se dotkli. 2016: Neodrazíme se
Výnosy dluhopisů v Česku sice dosáhly na dno, ale to neznamená, že se od něj odrazí, budou dál nízké. Dávejte si pozor na neveřejné emise dluhopisů a držte se stranou high yield dluhopisů. Rozumná možnost jsou středně rizikové dluhopisy s úvěrovým ratingem kolem BBB. Důležitá je široká diverzifikace, ke které vám můžou pomoci dluhopisové fondy.

Dluhopisy 2015: Světová bublina ze všech bublin nejbublinovatější
Svět se zbláznil. České dluhopisy nesou méně než německé. Švýcarské dluhopisy mají záporný výnos. Centrální banky hustí a hustí vzduch do největší finanční bubliny v dějinách lidstva.

Velký investiční seriál: Riziko. Váš věrný kamarád
Bez práce nejsou koláče a bez rizika nejsou výnosy. V nějaké z jeho podob se s ním setká každý investor a nevyhnete se mu ani při spoření do slamníku. Abyste se s ním lépe sžili, věnujeme mu další díl Velkého investičního seriálu.

Jak dnes vydělat na dluhopisech 1: Strategie kup a drž
Někdo drží dluhopisy kvůli úrokům, jiný spekuluje na pohyb jejich tržní ceny. Pokud kupujete dluhopisy kvůli vyšším úrokům, zaměřte se na podnikové dluhopisy.

Nadílka firemních dluhopisů: počítejte s rizikem
Kampak dneska s pomeranči! Jinačí mikulášskou nadílku připravila investorům řada českých firem – nadělují dluhopisy se zajímavými výnosy. Čert ovšem varuje: dělejte domácí úkoly, nebo budete v pytli!

Konzervativní portfolio s výnosem čtyři až šest procent ročně
Klasické poučky doporučují konzervativním investorům fondy peněžních trhů a dluhopisové fondy. Ovšem výnos takového portfolia nedosáhne ani čtyř procent ročně. Jak sestavit konzervativní portfolio se zhodnocením čtyři až šest procent ročně?

Kalouskovy dluhopisy: nic není zadarmo
Ministerstvo financí začalo prodávat dluhopisy pro občany a neziskový sektor. Láká na zajímavý úrok a daří se mu to lákání náramně. První emise je po dvou dnech vyprodaná, vlastně víc než vyprodaná. A můžeme čekat emise další. Co ale čekat nemůžeme, je to, že by nám ministr dal něco zadarmo.