Články na téma: náklady na zaměstnance
Náklady na zaměstnance jsou finanční výdaje, které zaměstnavatel vynakládá v souvislosti se zaměstnáním pracovníků. Tyto náklady jsou zásadní součástí celkových provozních nákladů podniku nebo firmy a mají významný dopad na ziskovost a efektivitu podnikání.
Náklady na zaměstnance se skládají z mezd a platů zaměstnanců, z povinných odvodů na sociálním a zdravotním pojištění, z příspěvků na důchodové pojištění, z benefitů a jiných zaměstnaneckých výhod. Také sem patří náklady na školení a rozvoj zaměstnanců a také náklady za administrativu spojenou se zaměstnáváním pracovníků.
Podnikatelé by měli tyto náklady přesně a efektivně plánovat. Také by měli pravidelně monitorovat skutečné náklady na zaměstnance a srovnávat je s plánovanými náklady. Pokud vyčtou odchylku, měli by se snažit optimalizovat počet zaměstnanců nebo zlepšit proces administrativních nákladů.
Další články na téma náklady na zaměstnance najdete na Peníze.cz.
Vláda práská bičem, odstrašuje od švarcsystému. Zaberou vyšší tresty a odvody?
Místo toho, aby podnikatelům usnadnila zaměstnávání, snaží se vláda zlikvidovat švarcsystém represí a vyššími odvody pro živnostníky.
Osekání daňového zvýhodnění benefitů očima expertů. Jak si s tím poradí menší firmy?
Daňová podpora nefinančních benefitů, které poskytují firmy svým lidem, měla být napřed úplně zrušena. Nakonec v osekané podobě přežila. Svazuje to zaměstnavatelům ruce a znevýhodňuje to střední a menší firmy, které nezvládnou konkurovat těm velkým s týmy daňových optimalizátorů?
Česko je zemí podnikatelů, co nepodnikají. Aby ne, když nám vláda nakládá
Co Čech, to podnikatel. K takovému poznatku by našinec snadno mohl dospět z dat České správy sociálního zabezpečení. Ta naznačují, že švarcsystému se v Česku daří. A to tak, že čím dál víc.

Vzpomínky podnikatele: Podnikáš? Zaplatíš!
Polemizovali jsme na našich stránkách o tom, jak těžké je podnikat a zaměstnávat lidi. Psali jsme o nákladech, které si žádá podnikání samo, ale především o nákladech, které si nárokuje stát. Druhým dílem zprávy z budoucnosti, kterou pro naše čtenáře sepsal Rando Kabaj, který se právě v těchto dnech vydává na neúspěšnou podnikatelskou dráhu, polemickou sérii ukončujeme. Mír. Až do příští války.

Vzpomínky podnikatele aneb poučení z Andora Jakaba
Andor Jakab nechce doma v Maďarsku zaměstnávat lidi, protože státu musí za každého zaměstnaného občana vyplatit nájemné vyšší, než bude činit mzda onoho občana. Jeho rozhodnutí vzbudilo vášně i v Česku. A to nám po Maďarech nic není. Co potom vzbudí zpráva o nákladech na zaměstnávání v Česku?

Proč vás doopravdy nezaměstnám? Protože jsem kecka!
Autor žalozpěvu o maďarském úpadku by měl být za byrokracii a vysoké daně rád. Nebýt jich, neměl by se na co vymlouvat – a na svém vybájeném byznysu by pravděpodobně prodělal byt i kalhoty.

Nikoho nezaměstnám. Jsem asociální?
Musím se omluvit. Nedávno jsem zveřejnil článek s názvem Proč vás nezaměstnám. Byl to velmi hulvátský článek. Něco tak obhroublého zkrátka do slušné společnosti nepatří. A jako by to nestačilo, vykřikoval jsem navíc, že „bych nikdy nezaměstnal ženu“.

Proč vás nezaměstnám
Mohl bych zaměstnat dvanáct lidí za 760 eur čistého, ale neudělám to. Řeknu vám proč. Mohli byste pracovat v pěkné kanceláři mé firmy, která působí v sektoru služeb. Žádný telemarketing, ani nic podobně pochybného. Dělali byste seriozní, náročnou práci, osm hodin denně, víkendy volné...