Články na téma: pojišťovny
Simplea slaví pět let. Rád dělám věci, které ostatní dělat nechtějí, říká šéf pojišťovny
Jakožto vystudovaný „matfyzák“ má Martin Švec velmi dobře spočítané všechny matematické modely, které se týkají chodu pojišťovny Simplea. Přesto má potřebu vedle tvrdého byznysu dělat i něco, kde peníze nehrají úplně hlavní roli.
Vládo, pomoz. Nedělej však z pojištěných sadařů a vinařů pitomce
Dubnové mrazy měly katastrofální dopad na sady a vinice. Je na místě, aby stát pěstitelům pomohl. Neměl by však suplovat pojišťovnu.
Životní pojištění je důležité uzavřít včas, při nemoci už je pozdě, říká expert
Sjednávat si životní pojištění má smysl v okamžiku, kdy ještě nemáte zdravotní problémy, říká ředitel externí distribuce NN Životní pojišťovny Petr Němeček. V dalším díle Finmag podcastu byla řeč nejen o finančních aspektech životního pojištění a penzijního spoření, ale i o tom, jak se připravovat na stáří a jak stárnoucí populace ovlivní každého z nás.
Jak se připravit na delší život? Na stát nespoléhejte
Do roku 2050 bude v Česku o polovinu víc seniorů. Pro sociální systém to bude vzhledem ke klesající porodnosti obrovská zátěž. Spoléhat se proto na stát, že budoucím důchodcům zajistí kvalitní bezplatnou péči ve stáří, je víc než krátkozraké. Jak se na podzim života připravit, aby vás budoucí výdaje nepřekvapily a mohli jste se do penze těšit?
Vyházejme už psací stroje, stát se musí pohnout, říká šéf pojišťovny Simplea
Digitalizace v Česku má stále obrovské rezervy, zejména pak ve zdravotnictví. Své o tom ví i generální ředitel pojišťovny Simplea, jehož vizi snadného a rychlého pojištění nedostatečná digitalizace tak trošku brání. „Musí se to ale vzít z gruntu, vyházet psací stroje z ordinací a nařídit vše shora,“ říká v posledním díle speciální série podcastů Future is Now.
Šéf největší pojišťovny: Technologie člověka jen tak nenahradí
Roman Juráš se v pojišťovnictví pohybuje skoro čtvrt století. Jak se za tu dobu změnilo a kam ho posunou nové technologie?
Očima expertů: Státu na dostřel! Na koho míří sektorová daň?
Banky. Pojišťovny. Telekomunikace. Weboví giganti. Ve kterém revíru bude vláda lovit peníze? Na jaký ekonomický sektor by ráda uvalila speciální daň? A pokud ji uvalí – nezaplatíme ji nakonec stejně zase my, klienti těch firem?
Žádné kraviny
„Základy pojišťovnictví jsou hrozně jednoduché. Bohužel způsob, jakým to tady v posledních pětadvaceti letech fungovalo, nevrhá na obor dobré světlo. Je potřeba to změnit,“ říká v pokračování rozhovoru Martin Švec, který se už brzy stane nejmladším generálním ředitelem pojišťovny v Česku.
Mladá puška
Brzy se stane nejmladším ze všech šéfů českých pojišťoven. Jeho cíl? Prohnat staré jezevce a vrátit tuzemské životní pojištění ke kořenům.
Očima expertů: Zdanit pojišťovnám rezervy?
Slibem nezarmoutíš. Andrej Babiš by mohl vyprávět. Sehnat peníze na realizaci plánů z cest po krajích a z vládního prohlášení, ale nebude hračka. Nějaká ta miliardička by se našla třeba u pojišťoven. Může si ji vzít, nebude chybět, když přijde velká pohroma a budou se muset vyplácet pojistky?
Nehody nevymizí. Ani technika není bezchybná
Moderní technologie mění svět pojišťovnictví. S šéfem České pojišťovny Markem Jankovičem o samořiditelných autech, chytrých domácnostech a potřebě pojišťoven přehodnotit byznysplány.
Finanční arbitr: Životní pojištění s nulovou pojistnou částkou je neplatné!
Smlouvy životního pojištění s nulovou pojistnou částkou uzavřené „na spoření“ jsou podle finančního arbitra neplatné. Vyplývá to z rozhodnutí arbitra ve sporu klienta s pojišťovnou AXA. Co to znamená pro tisíce lidí s podobným „pojištěním“?
Šéf NN pojišťovny: Váš život nemá cenu tři sta tisíc
„Když si u nás člověk sedne do auta, chce mít jistotu, že má pojištěné plechy. Jestli je sám pojištěný, to často vůbec neřeší,“ říká generální ředitel NN pojišťovny a penzijní společnosti Jiří Čapek.
Očima expertů: Vážíme si svého života? Pojišťovny tvrdí, že ne
Co Češi v pojištění nejvíc podceňují a proti čemu se naopak pojišťují zbytečně moc? Zeptali jsme se odborníků z pojišťoven a dalších osobností ze světa peněz.
Pavel Řehák: Dělat pojištění, které bychom se nestyděli nabídnout vlastním rodičům
„Díky Directu se před námi objevil prostor, kde se dá dělat pojištění, které bychom se nestyděli nabídnout vlastním rodičům,“ popisuje Pavel Řehák jednu z myšlenek, na které spolu se svými partnery z VIGO Investments staví pojišťovnu Direct.
Očima expertů: Proč zařízli novelu zákona o pojišťovnictví?
Kolem zákona o pojišťovnictví bylo rušno, svaly si poměřovali pojišťovny, finanční zprostředkovatelé, zákonodárci. Vzduchem létaly pozměňovací návrhy i silná slova. Výsledek? Nulový – novela nebyla schválena. Nebo dokonce minusový – Česku dost možná hrozí tučná pokuta od Evropské unie. Proč?
Petr Borkovec: Pojišťovny ukázaly sílu. Bohužel naprosto nefér způsobem
„Nemám nic proti regulaci jako takové. Pokud se pravidla hry pro distribuci pojištění nastaví správně, můžou klientům a trhu přinést mnoho dobrého. Návrh poslance Ladislava Šincla je ale špatný. A ještě horší je způsob, jakým je prosazován – pomocí bezohledného lobbingu pojišťoven,“ říká Petr Borkovec, generální ředitel Partners Financial Services, v exkluzivním rozhovoru.
Velký investiční seriál: Seber prachy a zmiz! Jak na konci penzijního spoření
Lidé, kteří vstoupili, přestoupili nebo uvažují o vstupu do doplňkového penzijního spoření, nástupce populárního penzijka, myslí na budoucnost. Mysleli už ale tak daleko, aby věděli, jak si nashromážděné peníze jednou budou vybírat?
Příspěvky zaměstnancům na životní pojištění v ohrožení!
Novela zákona o pojišťovacích zprostředkovatelích zatím zajímá hlavně lidi z branže: pojišťovny a jejich zaměstnance, pojišťovací agenty a finanční poradce. Jejím cílem je ale ochrana spotřebitele. Snaží se zpřehlednit trh, pojišťovnám a pojišťovákům přidává povinnosti... Mohla by ale také znamenat ohrožení zaměstnavatelských příspěvků na životní pojištění. A to by leckoho zabolelo.
Novela zákona o pojišťovacích zprostředkovatelích: Konec poradců bez maturity
AKTUALIZOVÁNO 9. 9. Když nabízí finanční poradce pojištění, má podle zákona jednat s odbornou péčí. Když ho nabízí pojišťovna, její zaměstnanec tu povinnost (a mnoho dalších) nemá. Novela zákona o pojišťovacích zprostředkovatelích chce nerovnost odstranit: samozřejmě – přitvrdí pravidla pojišťovnám. V zájmu klientů si klade i jiné cíle, napříště by se třeba pojišťovacím zprostředkovatelem nemohl stát člověk, který si neuměl pořídit aspoň maturitu.
Na lovu pojistných podvodů s šéfvyšetřovatelem České pojišťovny
U policie vyšetřoval hospodářskou kriminalitu, praní špinavých peněz nebo podezření z financování terorismu. Když byla finanční policie zrušena, odešel do největší české pojišťovny a postupně se vypracoval na šéfa útvaru vyšetřování a interní bezpečnosti. Jak se loví pojistní podvodníci? Čtěte ve druhé části rozhovoru s Jaromírem Kaděrou z České pojišťovny.