Partner webuRoger logo
Předplatit časopis Finmag

Články na téma: zdravotní pojišťovny

Další články na téma zdravotní pojišťovny najdete na Peníze.cz.

Zdravotní pojištění OSVČ 2024. Jak se počítá, kolik si letos připlatíte a na co dát pozor?zdravotní pojištění

Zdravotní pojištění OSVČ 2024. Jak se počítá, kolik si letos připlatíte a na co dát pozor?

Jistě máte už v kalendáři poznamenáno, že minimální zálohy na zdravotní pojištění se zvyšují a novou sumu musíte zaslat na účet zdravotní pojišťovny nejpozději do 8. února. Kolik budete nově platit? A jak se vlastně výše záloh počítá? Dočtete se v našem přehledu.

Hynek Just1. 2. 2024
Očima expertů: Měly by se opět zavést poplatky u lékaře?
 16 950

Očima expertů: Měly by se opět zavést poplatky u lékaře?

Ani ne půl roku po zrušení poplatků ve zdravotnictví se ve vládě diskutuje, jestli by se některé z nich neměly vrátit. Co si o tom myslí současný a bývalý ministr zdravotnictví, lékaři, lidé z nemocnic a také ekonomové?

Ondřej Tůma5. 6. 2015
Volný pohyb pacientů po EU. České nemocnice na něm můžou vydělat
 8 429

Volný pohyb pacientů po EU. České nemocnice na něm můžou vydělat

Nová směrnice Evropské unie umožní volný pohyb pacientů mezi zdravotnickými zařízeními v Unii. Jinými slovy: pacient si bude moci opravdu svobodně vybrat, kde o sebe nechá pečovat. Na nových pravidlech můžou vydělat i čeští lékaři, úroveň zdravotnictví je u nás totiž vyšší než u sousedů na Slovensku a v Polsku.

Luboš Palata23. 10. 2013
Slovensko: Konec soukromých zdravotních pojišťoven. Fico jde na nákupy

Slovensko: Konec soukromých zdravotních pojišťoven. Fico jde na nákupy

Slovenský premiér Robert Fico vždy považoval podnikání ve zdravotnictví za něco téměř nemravného. Proto ani příliš nepřekvapilo, když za jeden z prvních cílů své vlády označil zrušení soukromých zdravotních pojišťoven a vrácení všech slovenských pojištěnců pod křídla jediné státní Všeobecné zdravotné poisťovne, nejpozději v roce 2014.

Luboš Palata5. 9. 2012
Reformy přes mrtvoly?

Reformy přes mrtvoly?

Pondělní Lidové noviny přinesly průzkum, podle kterého téměř 80 % lidí odmítá navržené reformy důchodů a daní. Vládě přitom nevěří 90 % občanů a vládní představitelé zároveň tvrdí, že právě prosazení reforem je jediným důvodem, proč se vláda ještě nerozpadla. Mají v takové situaci reformy vůbec cenu?

Tomáš Prouza7. 6. 2011