Partner webuRoger logo
Předplatit časopis Finmag

Mezinárodní den rysů

Kdy slavíme:
Od roku:
2017
Vyhlásil:
3Lynx Project
Mezinárodní den rysů
Mezinárodní den rysů (ilustrační foto) / Zdroj: Růžičková / DALL-E

11. června slaví svátek:

Bruno

Mezinárodní den rysů je významná příležitost, která se slaví 11. června každý rok. Tento den byl stanoven s cílem upozornit na situaci rysů ve volné přírodě a podpořit jejich ochranu. Rys je druh divoké kočkovité šelmy, který je v Evropě zvláště ohrožen v důsledku úbytku přirozeného prostředí a nezákonného lovu.

Rys je v Evropě považován za symbol divoké přírody. Tato velká šelma se vyskytuje hlavně v lesech severní a východní Evropy a zahrnuje několik poddruhů, včetně rysa ostrovida a rysa iberského. Rys, se svými typickými vousy a krátkým ocasem s černou špičkou, je ikonickým zástupcem biodiverzity a zdravých ekosystémů.

Mezinárodní den rysů byl založen s úmyslem zvýšit povědomí o důležitosti tohoto dravce a potřebě jeho ochrany. Tento den by měl poskytnout platformu pro představení a diskusi o různých aspektech souvisejících s ochranou rysů a jejich habitatů. Podpořte některou z iniciativ, která se věnuje zachování jak rysa samotného, tak jeho životního prostředí.

Užitečné otázky a odpovědi

  • Mezinárodní den rysů vychází na 11. června.
  • Mezinárodní den rysů vyhlásil(a) 3Lynx Project.
  • Mezinárodní den rysů je vyhlášen od roku 2017.

Text vytvořený umělou inteligencí neprošel redakční kontrolou. Vychází z relevantních zdrojů, přesto si informace vždy ověřujte.

Ohodnoťte tento den

-
0
+

Sdílejte

Nejbližší státní svátky

Nadcházející prázdniny

Nejbližší svátky (jména)

Zdeňka
Jan, Ján
Adrian, Adriana
Ladislav
Lubomír
Pavel, Pavol, Peter, Petr
Šárka
Jaroslava
Patricie
Po
Út
St
Čt
So
Ne

Konkrétní mezinárodní den?

Nejčtenější články