Články na téma: Lafferova křivka
Další články na téma Lafferova křivka najdete na Peníze.cz.
Očima expertů: Vyšší daně pro bohaté?
Většina zemí Evropské unie je ke svým bohatým tvrdší než Česko. Na lidi s výrazně vyššími příjmy se v Evropě uvalují výrazně vyšší daně než u nás. Máme na to být hrdí? Nebo bychom naopak měli s Evropou srovnat krok?
Svět se vrátí k volnému trhu, říká otec Lafferovy křivky
Americký ekonom Arthur Laffer, duchovní otec proslulé Lafferovy křivky, říká v londýnském rozhovoru „Od té doby, co Clinton opustil úřad, vydělal asi sto milionů dolarů. Za účast na konferencích, kde promlouvá. Můžu ho sledovat v televizi, je ho plný YouTube. Proč mu k čertu lidi pořád tolik platí, za nějaký omletý řeči?!“
Kdo je parazit
Fakt, že stát zvýhodňuje OSVČ před zaměstnanci, by měl být argumentem pro snížení zaměstnaneckých daní.
A inženýři ekonomie mlčí. I před volbami
Je známý fakt, že většina české populace podceňuje výběr finančních produktů. A nejinak se chová v předvolebním období. Součástí finanční gramotnosti je totiž i výběr vhodné politické strany. Jím rozhodujete o tom, jak bude vypadat váš rozpočet. A rozhodně neplatí, že jeden hlas nic nezmění, ba naopak, jeden hlas mění vše. Nevěříte?
Nové kousky ministerstva financí. Proč takový úřad ještě trpíme?
Oni ti komunisté měli nakonec možná v něčem pravdu. Kdybychom dnešní experty nahradili pomocnými dělníky, na kvalitě výstupů úřadu by se to nejspíš neprojevilo.
Vláda šetří. Zchudneme
Je jedno, jestli máme pravicovou nebo levicovou vládu. Ekonomická fušeřina se prosadí vždycky.
Tomáš Prouza: Nečasova deka na české ekonomice
Minulý týden ministerstvo financí konečně přiznalo to, co všichni už dávno vědí – ekonomika zpomaluje a HDP letos dokonce klesne o půl procenta. Tedy minimálně o půl procenta, pesimističtější předpověď by totiž asi ministerským úředníkům neprošla.
Co vědí hokynáři a neví ministerstvo financí: Lafferova křivka v praxi
Zvyšování daňových sazeb vede k neplacení daní. Koruna nezaplacená je koruna neukradená.