Předplatit časopis Finmag

Články na téma: logistika

Další články na téma logistika najdete na Peníze.cz.

Pod palcem má technologický skvost. Chceme být plně soběstační, říká šéf robotického centraBrandInsight

Pod palcem má technologický skvost. Chceme být plně soběstační, říká šéf robotického centra

Budova robotického centra v Kojetíně je desátou generací vývojové řady distribučního centra vybaveného nejmodernější robotickou technologií. V Česku jde o logistický unikát. „Jsme na cestě k tomu, abychom do roku 2025 napájeli své provozy pouze z obnovitelných zdrojů," tvrdí Jan Vavřík, šéf distribučního centra v Kojetíně.

Hynek Just8. 4. 2024
Dopravci zaplatí víc. Vláda řekla, o kolik zdraží mýtnéaktuality

Dopravci zaplatí víc. Vláda řekla, o kolik zdraží mýtné

Už od března zdraží mýtné na dálnicích a silnicích první třídy. Nyní se v mýtném platí za užití pozemní komunikace, poplatek za hluk a poplatek za znečištění ovzduší. Novou čtvrtou složkou mýtného bude poplatek za emise oxidu uhličitého.

Redakce Finmag.cz14. 2. 2024
Adaptuj se, nebo umři! Příběhy slavných firem, které vás dost možná překvapínewsletter

Adaptuj se, nebo umři! Příběhy slavných firem, které vás dost možná překvapí

Finmag nedávno změnil svůj profil. Chce se teď víc orientovat na podnikání a ty, kteří podnikají. Dobře, špatně? To je nakonec na našem snažení a vašem posouzení. Každopádně víme z historie, že změna směru může být k dobrému.

Gabriel Pleska3. 12. 2023
Ze softwarové firmy dopravcem. Chytré plánování nás činí levnější, hlásí WereIdoBrandInsight

Ze softwarové firmy dopravcem. Chytré plánování nás činí levnější, hlásí WereIdo

Na začátku vyvíjeli software, který by nabídli velkým dopravcům za účelem optimalizace nákladů. Pak se z nich ale dopravce přímo stal. Důvodů pro to jě několik, odhaluje v rozhovoru David Přibyl, obchodní ředitel přepravní služby Wereldo. „Zásilky nakonec vozíme sami a chystáme expanzi firmy,“ říká.

Radim Zelený3. 11. 2023
Asi jsem vymyslela produkt. Simona Kijonková otevřeně o svých začátcích
 15 312

Asi jsem vymyslela produkt. Simona Kijonková otevřeně o svých začátcích

Nesnadné dětství, několik podnikatelských neúspěchů a nakonec „pohádka s otevřeným koncem“, jak Simona Kijonková, zakladatelka Zásilkovny ze skupiny Packeta, ráda říká. Za 11 let od prvních zásilek se jí firma rozrostla do dalších sedmi zemí a překotně roste. Zaměstnává už dva tisíce lidí a přidává i roboty.

Michal Hron11. 12. 2021
DOvezeme, DOdáme
 13 451

DOvezeme, DOdáme

Jsme čím dál pohodlnější. Necháváme si dovézt nákup, pizzu, prášky. Místo pečených holubů létají republikou smažená kuřata. Za tím vším stojí složité algoritmy, prediktivní systémy a optimalizační nástroje. Kdo chce uspět v logistice, musí bojovat o každou korunu.

Martin Vlnas26. 10. 2019
Zakladatel Messengera: ... a fax je v propadlišti dějin
 13 732

Zakladatel Messengera: ... a fax je v propadlišti dějin

„Kurýrní služba v době, kdy si všichni můžou dokumenty posílat faxem?“ zvedali obočí pochybovači, když na začátku devadesátých let David Voverka zakládal Messengera. A zatímco mladší čtenáři právě možná googlují, co to byl fax, Voverkovým kurýrům v ulicích přibývají v nohách další tisícovky kilometrů.

Ondřej Tůma30. 4. 2016