Partner webuRoger logo
Předplatit časopis Finmag

Články na téma: decentralizace

Další články na téma decentralizace najdete na Peníze.cz.

Hrozí Česku detroitský scénář? Sázka na autoprůmysl se nám může šeredně vymstítkomentář

Hrozí Česku detroitský scénář? Sázka na autoprůmysl se nám může šeredně vymstít

Jaká je budoucnost Česka v době elektromobilní? Zamysleme se nad stavem a budoucností tuzemského automobilového průmyslu jakožto pilíře naší ekonomiky. Nejprve však začneme na jiném kontinentu. Povíme si něco málo o historii jednoho amerického města: někdejší automobilové velmoci jménem Detroit.

Pavel Kohout11. 1. 2024
Bitcoin v nebezpečí, kolosální pitomost v Karibiku a další NFT. Týden v kryptu #8
 29 642

Bitcoin v nebezpečí, kolosální pitomost v Karibiku a další NFT. Týden v kryptu #8

Coinbase ovládá dva miliony bitcoinů, Svatý Kryštof koketuje s bitcoin cash a do vězení míří podvodníci i autor mixéru Tornado Cash. A Ronalda můžete mít jako NFT díky Binance. Je tu už osmý #TýdenVKryptu.

Tomáš Krause26. 11. 2022
Krypto 12: Úvod do kryptoekonomie
 11 577

Krypto 12: Úvod do kryptoekonomie

Když se mluví a píše o kryptoměnách, v centru pozornosti nejčastějí bývá růst nebo propad jejich hodnoty. Mnohem důležitější je ale to, co zůstává pod povrchem.

Josef Tětek4. 10. 2017
Petr Robejšek: Svoboda a rovnost už jsou passé
 10 748

Petr Robejšek: Svoboda a rovnost už jsou passé

Etablované politické strany přežijí jen za předpokladu, že se zřeknou části své moci výměnou za zachování své existence a důležitosti, tvrdí v první části prázdninového rozhovoru politolog a analytik Petr Robejšek.

Jakub Janda13. 8. 2013
Wall Street, Atény, Praha: Proč bychom měli vyrazit do ulic i my?

Wall Street, Atény, Praha: Proč bychom měli vyrazit do ulic i my?

Řecké demonstrace i protesty ve Španělsku nás nechaly klidnými. Nepokoje v arabském světě nám byly ještě vzdálenější. Obyčejní Američané zabírají Wall Street – ani to s námi nehnulo. Popravdě, většina Čechů zachovává týž odstup i od domácích událostí ve šluknovském výběžku. Vydrží Česku klid věčně?

Tomáš Prouza4. 10. 2011
Škrtneme celé Šluknovsko?

Škrtneme celé Šluknovsko?

Česká republika zažívá věc, na kterou není zvyklá – dlouhodobé rasové a sociální nepokoje. A až zoufale si s tím neví rady.

Tomáš Prouza20. 9. 2011
Politici, andělé a korupčníci

Politici, andělé a korupčníci

Korupce je prvořadým tématem české politiky už od parlamentní kampaně Miloše Zemana v roce 1998. Troufl bych si tvrdit, že o volebních vítězích a poražených rozhoduje ještě častěji než téma sociálního státu. Nejlépe to dokládají volby poslední, kde hlad veřejnosti po boji s korupcí vynesl relativně obskurní straně plných čtyřiadvacet poslaneckých mandátů. Naproti tomu sociální demokracie, která téma korupce silně podcenila, musí snášet roli sice hlasité, leč jinak bezbranné opozice.

Aleš Drobek20. 7. 2011