Články na téma: decentralizace
Další články na téma decentralizace najdete na Peníze.cz.
Víkend plný debat i kvalitního čtení. Broumov přilákal na 11. diskuse i prezidenta Petra Pavla
Letošní Broumovské diskuse, už jedenácté v pořadí, přivítaly řadu významných hostů včetně prezidenta Petra Pavla, který se zapojil do debat o regionálním rozvoji a otázkách smíření a naděje v politice. Akce se tradičně konala v broumovském klášteře a nabídla několik diskusních panelů, tematických workshopů a setkání se studenty i místními zástupci. Magazín Finmag byl jako hlavní mediální partner u toho.
Elektřinu zdraží distribuční poplatky. Jak se bránit vyšším cenám očima expertů
Ceny elektřiny šly dolů, ale leckdo letos stejně platí víc. Skokově podražily poplatky za distribuci energie. A do sítě se budou muset investovat další a další miliardy, které zaplatíte ve faktuře za elektriku. Pro domácnost to může být pár stovek, ale co dělat, když máte firmu s výrobou, která je na elektřině závislá a spotřebuje jí moc? Ptáme se u odborníků.
Hrozí Česku detroitský scénář? Sázka na autoprůmysl se nám může šeredně vymstít
Jaká je budoucnost Česka v době elektromobilní? Zamysleme se nad stavem a budoucností tuzemského automobilového průmyslu jakožto pilíře naší ekonomiky. Nejprve však začneme na jiném kontinentu. Povíme si něco málo o historii jednoho amerického města: někdejší automobilové velmoci jménem Detroit.

Bitcoin v nebezpečí, kolosální pitomost v Karibiku a další NFT. Týden v kryptu #8
Coinbase ovládá dva miliony bitcoinů, Svatý Kryštof koketuje s bitcoin cash a do vězení míří podvodníci i autor mixéru Tornado Cash. A Ronalda můžete mít jako NFT díky Binance. Je tu už osmý #TýdenVKryptu.

Krypto 12: Úvod do kryptoekonomie
Když se mluví a píše o kryptoměnách, v centru pozornosti nejčastějí bývá růst nebo propad jejich hodnoty. Mnohem důležitější je ale to, co zůstává pod povrchem.

Petr Robejšek: Svoboda a rovnost už jsou passé
Etablované politické strany přežijí jen za předpokladu, že se zřeknou části své moci výměnou za zachování své existence a důležitosti, tvrdí v první části prázdninového rozhovoru politolog a analytik Petr Robejšek.

Wall Street, Atény, Praha: Proč bychom měli vyrazit do ulic i my?
Řecké demonstrace i protesty ve Španělsku nás nechaly klidnými. Nepokoje v arabském světě nám byly ještě vzdálenější. Obyčejní Američané zabírají Wall Street – ani to s námi nehnulo. Popravdě, většina Čechů zachovává týž odstup i od domácích událostí ve šluknovském výběžku. Vydrží Česku klid věčně?

Škrtneme celé Šluknovsko?
Česká republika zažívá věc, na kterou není zvyklá – dlouhodobé rasové a sociální nepokoje. A až zoufale si s tím neví rady.

Politici, andělé a korupčníci
Korupce je prvořadým tématem české politiky už od parlamentní kampaně Miloše Zemana v roce 1998. Troufl bych si tvrdit, že o volebních vítězích a poražených rozhoduje ještě častěji než téma sociálního státu. Nejlépe to dokládají volby poslední, kde hlad veřejnosti po boji s korupcí vynesl relativně obskurní straně plných čtyřiadvacet poslaneckých mandátů. Naproti tomu sociální demokracie, která téma korupce silně podcenila, musí snášet roli sice hlasité, leč jinak bezbranné opozice.