Chudák rybák, zvednuté Benátky a nechtění lidé z ulice
Skoro celý dnešní Finmag newsletter bude přírodní a eko. Léto k tomu vybízí a taky tahle témata zajímají čím dál tím víc lidí. Takže se uvelebte, dejte si klidně nohy do lavoru a něco k pití, plují k vám články o vodě.
Radek Špicar zblízka: Nejtěžší chvíle už má česká ekonomika za sebou
Viceprezident Svazu průmyslu a dopravy chodí často na balet, jen Louskáčka vloni viděl pětkrát. Dělá mu starosti výchova dcer a uklidňuje ho jízda ve starém džípu. Více se o něm dozvíte v tradiční rubrice Finmagu Zblízka.
Nikdo to nemá lehké. Nálož od matek, Škodovka v Rusku a vykořisťovaní Indové
Dnes vám kolegové novináři napříč mediálními domy prozradí, kde v Česku nejvíc klesají ceny chat a chalup a kde si sjednat hypotéku na apartmán v cizině. Možná se i dozvíte, zda se automobilka Škoda Auto ještě někdy vrátí do Ruska a jak se žije indickým rolníkům vedle třetí největší solární farmy na světě. Je to nový Finmag newsletter.
Kolik potřebujete na byt v Měcholupech a jak vyčistit americkou vojenskou loď
Dnešní Finmag newsletter vás překvapí, možná rozesmutní, ale taky vám dá naději. A nakonec vás zahřeje příběhem o ovčí merino vlně z novozélandské „uhlíkově negativní“ farmy.
Tomáš Vala zblízka: Spokojený nebudu nikdy, šťastný jsem neustále
V Siku je od svých 17 let, posledních sedm ho vede jako generální ředitel. Za deset let by se z výkonné pozice rád přesunul do té správcovské. Tomáš Vala odpovídá na otázky Finmagu.
Změna času aneb Proč jsme zas přišli o hodinu? Finmag newsletter vám to poví
Tik tak, zase nám nastala změna času! Hodiny se stejně jako každý rok poslední neděli v březnu posunuly na letní čas. Proč tomu tak je, kde se to celé vzalo a co z toho máme, prozrazuje dnešní Finmag newsletter.
Tohle prostě dočtete, ne že ne! Finmag newsletter, který čtenáře nešetří
Nebude to žádné rychlé čtení ke kávě. Spíš k samovaru. Takže se pohodlně uvelebte, chvilku vám to zabere. Nejdelší článek, který vám doporučím, že stojí za přečtení, má pěkných skoro 4000 slov, respektive 24 500 znaků. Na své si přijde skoro každý. Podávat se bude byznys, historie i fotbal.
Dana Bérová zblízka. Baví mě věci s globálním přesahem, říká investorka
Táta, máma a Karel Schwarzenberg jsou největší inspirací někdejší ministryně informatiky a dnešní investorky Dany Bérové. O čem sní, co čte a do čeho by neinvestovala?
Kamil Vacek zblízka. Místo mobilů budou čipy v mozku, říká prodejce telefonů
Moderní technologie podle něj škodí duševnímu zdraví a za deset let už nebudeme nosit mobily po kapsách. Místo nich si nasadíme brýle nebo čočky a ve vzdálenější budoucnosti nás asi čekají čipy v mozku. To říká člověk, který prodal už víc než 20 milionů mobilních telefonů.
Nejlepší titulky českých médií. Masakr, díra a prachy ve Finmag newsletteru
Titulek je solí článku. Když je špatný (rozumějte nudný, příliš obecný, nicneříkající, banální) dokáže „zabít“ i sebelepší text. Přinášíme vám přehled článků z posledních asi dvou týdnů, které právě svými titulky donutily čtenáře si na ně kliknout a snad i přečíst.
Když si čmeláci hrají jen tak pro srandu a netopýři vrčí jako metalisti. Zvířecí Finmag newsletter je zde
Už z toho všeho musíte být unavení. Ukrajina, ceny energií i zboží v obchodech… Dejte si pauzu. Jděte do lesa a poslouchejte. Anebo se jen podívejte na internet. V českých i světových médiích se to zvířaty jen hemží.
Padesát odstínů řeči. Finmag newsletter o jazycích, učení a mattonce
Začneme lehce lingvisticky, pokračovat budeme pedagogicky a politicky, ale konec bude lehkovážně noblesní. Tady je smrtelně vážné čtení o mrtvých jazycích, zaniklých civilizacích, „referendech“ na Ukrajině a etiketě.
Těžká doba i pro tlachání u piva. Finmag newsletter o energiích a Rusku
Sejdou se houslista, učitel a pokladač umělých trávníků. Ne, to není začátek vtipu, takhle se to nedávno opravdu stalo. A koho zajímá, co se z tak bizarního uskupení urodilo, věnuje následujícímu textu pět minut života.
„Když chcete měnit svět, nemůžete být nikdy hotoví.“ Jan Školník zblízka
Jan Školník, podnikatel a filantrop, je spjatý s Broumovskem už pomalu stejně silně jako Kryštof a Kilián Ignác Dientzenhoferovi, jejichž kostely je poseta zdejší krajina. S občanským sdružením rekonstruují broumovský klášter a pořádají tam třeba jazzové večery. Co čte a co ho ovlivnilo? Zeptáme se.