Předplatit časopis Finmag

Den Sherlocka Holmese

Kdy slavíme:
Od roku:
2013
Den Sherlocka Holmese
Den Sherlocka Holmese (ilustrační foto) / Zdroj: Růžičková / DALL-E

22. května slaví svátek:

Emil

Mezinárodní den Sherlocka Holmese se slaví každoročně 22. května. Toto specifické datum bylo vybráno jako pocta, aby připomínalo narozeniny Sira Arthura Conana Doyla, který se narodil 22. května 1859. Doyle je znám pro vytvoření jedné z nejznámějších a nejoblíbenějších postav detektivní literatury – Sherlocka Holmese.

Sherlock Holmes se stal ikonickou postavou ve světě detektivních příběhů. Svojí ostrostí, důvtipem a neuvěřitelnou pozorovací schopností udělal Sherlock Holmes detektivní práci uměním. Mimo jiné, Holmesova unikátní metoda řešení případů, která spočívala v analýze menších detailů, byla revolucí v tehdejším pojetí detektivní práce.

Sir Arthur Conan Doyle napsal celkem čtyři romány a 56 povídek o Sherlocku Holmesovi a jeho příteli Dr. Watsonovi. Tyto příběhy se odehrávaly na různých místech, avšak nejznámější adresa spojená s tímto duem je Baker Street 221B v Londýně. Tato adresa se stala tak ikonickou, že nyní existuje muzeum věnované Sherlocku Holmesovi právě na této adrese.

Mezinárodní den Sherlocka Holmese je tedy dnem, který slaví genialitu a důvtip, který tento fiktivní detektiv představuje. Je to také den, kdy se vzdává hold talentu a kreativitě Sira Arthura Conana Doyla, který dokázal vytvořit postavu, která ovlivnila a formovala nejen detektivní literaturu, ale celkově literaturu jako takovou. Oslava tohoto dne často zahrnuje čtení knih o Sherlocku Holmesovi, sledování filmů a seriálů na jeho motivy a také návštěvu muzea na Baker Street.

Užitečné otázky a odpovědi

  • Den Sherlocka Holmese vychází na 22. května.
  • Den Sherlocka Holmese je vyhlášen od roku 2013.

Tento den můžete oslavit také...

Text vytvořený umělou inteligencí neprošel redakční kontrolou. Vychází z relevantních zdrojů, přesto si informace vždy ověřujte.

Ohodnoťte tento den

-
0
+

Sdílejte

Související témata

Podobné mezinárodní dny

Nejbližší státní svátky

Nadcházející prázdniny

Nejbližší svátky (jména)

Markéta
Karolína
Jindřich
Luboš
Martina
Drahomíra
Čeněk
Vítězslav
Magda, Magdaléna
Po
Út
St
Čt
So
Ne

Konkrétní mezinárodní den?

Nejčtenější články