Partner webuRoger logo
Předplatit časopis Finmag

Rejstřík – firmy, osoby či jiné subjekty z veřejných rejstříků

Rejstřík ekonomických subjektů je veřejná databáze osob, obchodních společností, živnostníků a dalších právnických a fyzických osob, které se podílejí na obchodních aktivitách v České republice.
Umožňuje nalézt informace o daném subjektu online, přičemž agreguje veřejné informace z více veřejných rejstříků – obchodní rejstřík (Justice), živnostenský rejstřík, rejstřík ekonomických subjektů či registr DPH. Všechny informace jsou vzájemně propojeny.

Slouží k evidenci firem a podnikatelů v dané oblasti. Každý ekonomický subjekt obvykle dostane své jedinečné identifikační číslo, které mu umožňuje legálně podnikat. Obvykle rejstřík obsahuje základní údaje o firmě (název, adresa, identifikační číslo), informace o vlastnictví a managementu, účetní a finanční údaje, historii a další relevantní informace pro veřejnost a státní orgány.

Poskytuje transparentní a aktuální informace o ekonomických subjektech, což pomáhá podporovat zdravý obchodní a hospodářský růst a zajišťuje dodržování právních předpisů.

Vyhledávání subjektů

Tento výpis obsahuje údaje o osobách a subjektech. Byly staženy z webové stránky justice.cz, esm.justice.cz, RES a Registru DPH. Zobrazujeme pouze údaje, které byly zveřejněny na základě zákona v různých rejstřících. Seznam odkazů na zdrojové informace naleznete na této stránce. Vydavatel tímto způsobem zpracovává osobní údaje v souladu s čl. 6 odst. 1 odst. f) Obecného nařízení o ochraně osobních údajů, tedy pro účely oprávněných zájmů uživatelů této webové služby, která umožňuje, mimo jiné, vyhledávání v rejstřících z jednoho místa, aniž by údaje z těchto rejstříků sdružovala.

Pokud jste na našich stránkách objevili, že uvedená data neodpovídají realitě, zkontrolujte prosím nejdříve, zda chyba není přímo v příslušném zdrojovém rejstříku. Pokud je, obraťte se s žádostí o opravu dat na příslušnou instituci uvedenou na této stránce. Tím zajistíte aktuálnost dat na našich stránkách a v mnoha dalších komerčních databázích.

Často kladené otázky

  • Rejstřík ekonomických subjektů na Finmag.cz čerpá veřejná data z online obchodního rejstříku, živnostenského rejstříku, rejstříku ekonomických subjektů spravovaného Českým statistickým úřadem a registru DPH. Tato data vzájemně kombinuje a přináší ucelený přehled o daném ekonomickém subjektu bez nutnosti vyhledávat ve zmíněných rejstřících a registrech zvlášť.
  • Nástroj, jak zjistit IČO či sídlo firmy či velkých i drobných živnostníků. V jednoduchém přehledu zobrazuje veškeré veřejně dostupné informace k danému subjektu, jako je sídlo, předmět podnikání, identifikační číslo, statutární orgány firem, sídlo společníků, výše základního kapitálu, údaje o akciích a další.
  • Zadejte IČO (identifikační číslo fyzické nebo právnické osoby) nebo název společnosti do vyhledávacího okénka a klikněte na tlačítko "vyhledat". O vše ostatní se postaráme my. Díky kombinaci několika veřejných rejstříků a registrů vám náš rejstřík ekonomických subjektů poskytne ucelený přehled všech veřejně dostupných informací o dané firmě či podnikateli.
  • Kontakty na danou firmu obchodní rejstřík ani jiná veřejná databáze neobsahuje. V závislosti na právní formě subjektu zde najdete pouze zákonem stanovené údaje jako je sídlo, předmět podnikání, identifikační číslo, statutární orgány firem, sídlo společníků, výše základního kapitálu, údaje o akciích a další. Bonusem je pak grafické znázornění vztahu mezi firmami a jednotlivými osobami.

Související témata

Obchodní rejstřík Podníkání Firmy Start-up Byznys Jak začít podnikat Podnikavé Česko SME Malé a střední podniky Success story

Výběr redakce

Nejčastější příjmení v rejstříku

Aktuální číslo časopisu

Předplatné časopisu Finmag

Věda je byznys –⁠ byznys je věda

Koupit nejnovější číslo