Předplatit časopis Finmag

Den čistokrevných psů

Kdy slavíme:
Od roku:
2013
Vyhlásil:
Susi Szeremy
Den čistokrevných psů
Den čistokrevných psů (ilustrační foto) / Zdroj: Pleska / Midjourney

1. května slaví svátek:

Jeremiáš, Pamela

Den čistokrevných psů se slaví každý rok 1. května. Tento den byl založen s cílem uctít a zdůraznit význam a přínosy čistokrevných psů. Tyto přínosy spočívají v mnoha sférách – například když vám pes přinese noviny.

Čistokrevní psi jsou psi, kteří mají rodiče stejného plemene a také mají průkaz původu. Čistokrevný pes by měl skrze své genetické linie vykazovat specifické charakteristiky svého plemene, jak vzhledem, tak povahou a chováním.

Řada lidí tento den využívá k oslavě svých psích přátel. Běžnými aktivitami v tento den mohou být speciální procházky, pikniky nebo dokonce i akce na podporu adopcí čistokrevných psů. Mimo to je kladen důraz na adopci psů z útulku a bojuje se za odstranění množení, nevhodného chovu a praktik, kterými mnozí lidé na psech vydělávají. Mnoho organizátorů také používá tento den k osvětě veřejnosti o potřebě ochrany a péče o čistokrevné psy. Zkuste tedy přispět na místní útulek, organizace zabývající se psy a další.

Den čistokrevných psů není určen k podpoře nákupu psů od nezodpovědných chovatelů, nebo k podpoře nevhodného chovu psů pro zvýšení vlastního zisku. Naopak, je to den, kdy bychom měli zdůrazňovat chování psů šetrné k jejich zdraví a blahu, přispívat k zachování jednotlivých psích plemen a upozorňovat na jejich pozitivní vliv na náš život.

Užitečné otázky a odpovědi

  • Den čistokrevných psů vychází na 1. května.
  • Den čistokrevných psů vyhlásil(a) Susi Szeremy.
  • Den čistokrevných psů je vyhlášen od roku 2013.

Text vytvořený umělou inteligencí neprošel redakční kontrolou. Vychází z relevantních zdrojů, přesto si informace vždy ověřujte.

Ohodnoťte tento den

-
0
+

Sdílejte

Související témata

Podobné mezinárodní dny

Nejbližší státní svátky

Nadcházející prázdniny

Nejbližší svátky (jména)

Karolína
Jindřich
Luboš
Martina
Drahomíra
Čeněk
Vítězslav
Magda, Magdaléna
Po
Út
St
Čt
So
Ne

Konkrétní mezinárodní den?

Nejčtenější články