Předplatit časopis Finmag

Mezinárodní den hygieny rukou

Kdy slavíme:
Od roku:
2005
Vyhlásil:
WHO
Mezinárodní den hygieny rukou
Mezinárodní den hygieny rukou (ilustrační foto) / Zdroj: Pleska / Midjourney

5. května slaví svátek:

Klaudie

Mezinárodní den hygieny rukou se slaví každý rok 5. května. Den byl stanoven Světovou zdravotnickou organizací (WHO) s cílem zvýšit povědomí a porozumění významu hygieny rukou.

Hygiena rukou je praxe, která zahrnuje použití mýdla a vody nebo dezinfekčních gelů k odstranění nečistot, bakterií, virů a dalších patogenních organismů. Je to klíčová defenzivní linie proti šíření infekčních chorob.

Důležitost tohoto dne spočívá především v tom, že nabízí příležitost zdůraznit a propagovat dobré praktiky týkající se hygieny rukou ve zdravotnických zařízeních i v běžném životě. Cílem je zabránit šíření infekčních chorob, které jsou hlavní příčinou úmrtí na celém světě.

Špatná hygiena rukou je jednou z hlavních příčin řady nemocí, včetně průjmových onemocnění a respiračních infekcí. Tyto nemoci mají velký dopad na děti ve vysokém riziku, zejména v rozvojových zemích. Podle zpráv WHO může správná hygiena rukou snížit riziko průjmových onemocnění o 30-50%.

Užitečné otázky a odpovědi

  • Mezinárodní den hygieny rukou vychází na 5. května.
  • Mezinárodní den hygieny rukou vyhlásil(a) WHO.
  • Mezinárodní den hygieny rukou je vyhlášen od roku 2005.

Text vytvořený umělou inteligencí neprošel redakční kontrolou. Vychází z relevantních zdrojů, přesto si informace vždy ověřujte.

Ohodnoťte tento den

-
0
+

Sdílejte

Související témata

Nejbližší státní svátky

Nadcházející prázdniny

Nejbližší svátky (jména)

Karolína
Jindřich
Luboš
Martina
Drahomíra
Čeněk
Vítězslav
Magda, Magdaléna
Po
Út
St
Čt
So
Ne

Konkrétní mezinárodní den?

Nejčtenější články