Partner webuRoger logo
Předplatit časopis Finmag

Články na téma: služby

Další články na téma služby najdete na Peníze.cz.

Lyžovačka v Česku? Zapomeňte. Oteplující se planeta hatí miliardový byznyskomentář
 14 584

Lyžovačka v Česku? Zapomeňte. Oteplující se planeta hatí miliardový byznys

Letošní zima je mimořádně teplá a lyžařská střediska jsou bez sněhu. Potíže mají nejenom ta u nás, ale i v rakouských či francouzských Alpách. Provozovatelé skiareálů to řeší umělým zasněžováním, jenže často není dost vody, nemluvě o vysokých cenách energií. Vlekaři i další podnikatelé a zaměstnanci na horách se tak budou muset zaměřit na nabídku jiného typu služeb.

Marek Hudema15. 2. 2024
Firmy už netisknou jako dřív, hlavní téma je pro ně digitalizaceBrandInsight

Firmy už netisknou jako dřív, hlavní téma je pro ně digitalizace

„Víme toho o vašich tiskárnách tolik, že vy o nich nemusíte vědět nic,“ říká Tibor Brunclík, majitel firmy SimplyUp Group, poskytující mimo jiné tiskové služby. Před 30 lety sem nastoupil jako brigádník, dnes společnost vlastní. Podobně dlouhou dobu je jejich hlavním partnerem firma HP.

Hynek Just8. 2. 2024
Tohle už na levnou pracovní sílu nesvedete. Proč Čína válcuje Západ?komentář
 22 362

Tohle už na levnou pracovní sílu nesvedete. Proč Čína válcuje Západ?

Technici versus humanisté. Tento odvěký souboj mezi dvěma směry smýšlení společnosti a hlavních vzdělávacích směrů dokáže docela dobře vysvětlit nebývalý úspěch a rozkvět Číny. A vlastně i důvod, proč západní státy, Česko nevyjímaje, nemají zrovna růžové vyhlídky.

Pavel Kohout5. 10. 2023
Řada firem ani neví, kolik je stojí tisk, říká manažer HP. Ušetřit lze desítky tisícBrandInsight

Řada firem ani neví, kolik je stojí tisk, říká manažer HP. Ušetřit lze desítky tisíc

Pracovní prostředí se s covidem výrazně proměnilo. Práce z domova je běžná a pro firmy to znamená mnoho výzev i z pohledu zajištění počítačů či tisku pro své zaměstnance. O tom, jak se z obyčejného tisku stává služba nebo o tom, jak se dají zabezpečit počítače pro práci z domova, mluví v novém díle Finmag podcastu Radim Nesvadba a David Lev ze společnosti HP.

Ivo Prax1. 8. 2023
Extrémní chaos a dva týdny dřiny. Česká firma čistí válečné lodě i obří parníkyPodnikavé Česko
 50 806

Extrémní chaos a dva týdny dřiny. Česká firma čistí válečné lodě i obří parníky

Začali jako malá rodinná firma v Podkrkonoší, dnes Alkion vyvíjí vlastní čistící techniku a za svými klienty cestuje po celém světě. To především díky prestižní certifikaci, která jim dovoluje čistit potrubí i na lodích amerického námořnictva. Získali díky ní výhodu, ze které těží dodnes. Stačilo přitom málo a všechno mohlo být jinak, přiznává pro Finmag.cz obchodní ředitel firmy Dalimil Petrilák.

Natálie Dudová17. 4. 2023