Články na téma: software
Další články na téma software najdete na Peníze.cz.
Lenka Koenigsmark míří z Mattelu do Y Soft. Stala se členkou dozorčí rady
Lenka Helena Koenigsmark je od loňského prosince novou nezávislou členkou dozorčí rady poskytovatele firemních digital office řešení Y Soft Corporation. Předtím působila přes deset let ve společnosti Mattel.
Z nouze ctnost. Brněnský Y Soft otáčí kormidlem, objevil zcela nový byznys
Je to obrázek jako ze sci-fi filmu: Ve vývojové centrále firmy Hewlett Packard v americkém Idahu stojí v hale 45 robotů a neúnavně mačkají displeje tiskáren. Dělají to 24 hodin, sedm dní v týdnu, celý rok. Svátek nesvátek. Ty roboty vyrobila brněnská firma Y Soft. Je to její nový byznysový směr.
Solidní zajištění má jen zlomek dluhopisů a výnos 20 % je podezřelý, radí ekonom
Mnohokrát se stalo, že investor vložil peníze do dluhopisů firmy, jejíž projekt nakonec bouchnul a s tím i naděje na pořádné zhodnocení. Podle ekonoma Vladimíra Pikory přitom stačí dodržet několik pravidel a této situace se vyvarovat. Ve Finmag podcastu přibližuje, jak investování do firemních dluhopisů funguje nebo jaké čekat zhodnocení.
Nebudu to dělat! Startup z Brna vyrostl na odporu k rutině, obraty má snové
Na začátku byl odpor k opakující se práci. A možná trochu neschopnost ji dělat bez chyb. Zakladatel Legita Ondřej Materna po škole nastoupil do advokátní kanceláře a dost ho vyděsilo, kolik rutinních změn v totožných dokumentech musel chystat. A tak vymyslel software na jejich automatizaci. Postupem času se Legito přeorientovalo na platformu, která dokumenty nejen umožnuje automatizovat komukoliv, ale také automatizuje procesy s nimi spojené.
Řada firem ani neví, kolik je stojí tisk, říká manažer HP. Ušetřit lze desítky tisíc
Pracovní prostředí se s covidem výrazně proměnilo. Práce z domova je běžná a pro firmy to znamená mnoho výzev i z pohledu zajištění počítačů či tisku pro své zaměstnance. O tom, jak se z obyčejného tisku stává služba nebo o tom, jak se dají zabezpečit počítače pro práci z domova, mluví v novém díle Finmag podcastu Radim Nesvadba a David Lev ze společnosti HP.
Robotizace. Je pokrytecké říkat, že zaměstnanost zůstane stejná
„Najednou tu bude dost lidí bez práce. Velkou část z nich budou tvořit bílé límečky a úředníci z kanceláří. Společnost by se měla intenzivně zabývat otázkou, jak se tahle masa lidí uplatní,“ říká prezidentka Svazu obchodu a cestovního ruchu a viceprezidentka Hospodářské komory Marta Nováková.
Richard Kaucký: Za komunismu jsme se naučili improvizovat. To se vždycky hodí
Když počítačovým pionýrům připomenete první produkty firmy Software602, zaplesá jim srdce radostí. Společnost Richarda Kauckého se ale už dávno nevěnuje kancelářským programům, ale interaktivním formulářům a elektronizaci dokumentů. Příběh první české firmy, která realizovala veřejnou nabídku akcií (IPO) na pražské burze a která dlouhá léta bojovala o přízeň zákazníků na americkém trhu, stojí rozhodně za pozornost.
Práce je! Jen ne za peníze
Průkopník virtuální reality Jaron Lanier varuje: lidé odvádějí stále víc práce bezplatně pro „internetové sirény“, jako je Facebook nebo Wikipedia. Jeho nová kniha je ale navzdory několika dobrým postřehům spíš zmatečná.
Zachraňte si práci. Naučte se programovat, zvládne to každý
Christopher Steiner varuje, že software udělá řadě lidí pracujících hlavou to, co v minulém století udělaly stroje lidem pracujícím rukama. Nahradí je. Řešení? Využít sílu algoritmů ve svůj prospěch.
Peněženku byste neukradli, ale film ano?
Právníci, ekonomové a filozofové se přou o koncept takzvaného duševního vlastnictví už pěkných pár desítek let, nicméně „většinový“ člověk se o něj začal pořádně zajímat až nedávno. To když na svět svět přišel internet, piráti a stahovači a odešel zákon. Tedy autorský.