Články na téma: inovace
Jedna éra končí, nová začíná. Proč Finmag.cz převlékl kabát
Podnikání, peníze, inspirace. Tři slova, která definují nové pojetí Finmag.cz. Pojďme se seznámit.
Finmag.cz se mění na portál pro podnikatele
Internetový magazín Finmag.cz se od základu mění. Ze společenského a posléze společensko-ekonomického média se posouvá do uceleného podnikatelského portálu zaměřeného na podnikatele, malé a střední firmy a živnostníky. Na webu zároveň přibyla řada servisních nástrojů.
Hora k Mohammedovi, investor k vědci. Ani sebelepší nápad se nezpeněží sám
Když nemůže jeden ke druhému a oba se z nějakého důvodu potřebují, většinou přijde druhý k prvnímu. Bylo to tak kdysi s horou a Mohammedem, je to tak i dnes s vědci a investory.
Bez inovací si zákazníky neudržíte. Jak zajistit, aby neutekli ke konkurenci
Konečně se podařilo dostat vysněný produkt na trh. První zákazníci zaplatili, vychytali jsme všechny potíže s dodavateli, podnik už si vydělá na svůj provoz a zdálo by se, že je čas na chvilku vydechnout. Vlastně to tak je, jen ta chvilka nesmí být moc dlouhá. Vítejte u nového seriálu Finmag.cz Jak na podnikání.

Být první nestačí. Tyhle „cool“ vynálezy ukázaly cestu k fatálnímu neúspěchu
Každý správný vědecko-technický bulvár musí alespoň jednou za čtvrt roku vydat seznam deseti „next big things“, tedy inovací, které zaručeně zboří svět a zásadně změní naše životy. Ještě zajímavější je ale ohlédnout se za těmi, které to neudělaly.

Kauza Theranos varuje: byznysovým slibotechnám už všechno neprojde
Lhát a přehánět se někdy musí. Jak jinak asi přemluvit investory, aby dali peníze na nový projekt? Jednou přece bude skvělý! Silicon Valley ale nabízí i dost odstrašující příklady, například Elizabeth Holmesovou a její Theranos.

Z Brna ke světovému renomé. Klíčem jsou inovace, říká zakladatel Codasipu
Už jako student Erasmu v Německu vycítil Karel Masařík velký potenciál ve spolupráci průmyslu s akademickou sférou. Dnes sedí v čele firmy, která na trh dodává vlastní procesorová jádra a softwarový nástroj pro navrhování procesorů postavených na otevřené architektuře RISC-V. A mimo jiné přispívá ke strategickým diskuzím o čipové nezávislosti Evropy.

Kam se hrabe covid. Nejdražší projekt v historii lidstvo teprve čeká
Kam se hrabe světová válka, pandemie covidu či černý mor. Nejdražší projekt v historii lidstva nás teprve čeká, i když se politici snaží tvrdit opak, píše exkluzivně pro Finmag.cz dánský statistik Bjørn Lomborg.

Se stejným rozpočtem víc uzdravených
„Peníze mířící do zdravotnictví musíme využívat co nejlépe. Technologické inovace jsou ideálním řešením,“ říká výkonný ředitel Hartmann - Rico Tomáš Groh.

Očima expertů: Česko. Bankovní ráj to na pohled
Česko je pro banky ráj. V čem banky, které působí v Česku, excelují a kde mají naopak slabiny? Ptáme se odborníků ze světa peněz.

Očima expertů: Miliarda a čtvrt na podporu start-upů. Ano, nebo ne?
Potřebují v Česku začínající podnikatelé státní fond, který bude investovat do jejich projektů? Nebo by měl radši stát podporovat podnikání jiným způsobem?

Kázat vodu, pít vodu
Ve dvaadvaceti vede rodinnou firmu, která dobývá svět s unikátním systémem na čištění vody.

Vlastimil Nigrin o fintechu: Nemůžeme se nechat vybláznit každou novinkou
„Otáčet se k nim zády a tvářit se, že neexistují, není správné,“ říká ale v rozhovoru o vztahu klasických bank a fintech start-upů místopředseda představenstva a vrchní ředitel pro oblast obchody a klienti Hypoteční banky Vlastimil Nigrin.

Z historického obludária
Jak by vypadaly diskuze v dobách, kdy ještě za všechno nemohl Kalousek.

Konkurenční boj je zábava chudých
Malé krůčky, opatrné experimenty a přetahování se s konkurencí k ovládnutí trhu nevedou, varuje Peter Thiel.

Je třeba zabít dobírku. Mladý podnikatel chce změnit návyky Čechů při nákupech na webu
„Dobírka je archaický přežitek. Nechápu, proč by měl člověk v peněžence nosit čtyři tisíce, aby zaplatil za objednané zboží. Placení dobírkou je víc rizikové, než když platíte kartou on-line,“ říká v rozhovoru Michal Šmída, který se chce na českém trhu prosadit s platební metodou Twisto.cz.

Kovaná ekonomie: Můžou prasata létat na Měsíc?
Lukáš Kovanda, autor Kované ekonomie, je na cestách. Na vlastní oči a kůži hodlá prozkoumat, jak moc tajná jsou opravdu jednání o Transatlantickém obchodním a investičním partnerství, tedy smlouvě o volném obchodu mezi Evropskou unií a Spojenými státy. První zápisek do svého obdeníčku posílá z Bruselu.

Kovaná ekonomie: Vzniká největší obchodní dohoda dějin, prý tajně. Prověříme
Má jít o největší dohodu o volném obchodu v dějinách. Přesto (právě proto?) je z Transatlantického obchodního a investičního partnerství mnohým nevolno. Cosi zásadního pro EU a USA se prý dohaduje za zavřenými dveřmi. Lukáš Kovanda, autor seriálu Kovaná ekonomie, jede do Bruselu a Spojených států zjistit, jak moc jsou dveře opravdu zavřené. Pro jistotu přibaluje pádné kovářské kladivo...

Národní hospodářství je jako dobrá nálada. Nejde rozkrást, ale snadno ho můžete otrávit
Andrej Babiš působí nezranitelně, ale jeho doba jednou skončí. Chceme-li, aby po Babišovi přišel režim poskytující podmínky pro svobodu, prosperitu a klidný slušný život, potřebujeme porozumět příčinám, které způsobily erozi a posléze zánik režimu předbabišovského. A potřebujeme se také zbavit některých chybných hluboko zažraných představ.

Ve firmě, která chce zabít vlastní obor
Životopis zakladatele Amazonu Jeffa Bezose přináší vtahující příběh a závažné otázky.

Přes pokusy ke hvězdám
Provokativní kniha radí firmám i lidem, jak udržet tempo s překotně se měnícím světem.