Předplatit časopis Finmag

Knihobot už nechce být jen e-shop. V Praze otevírá první knihkupectví

Adam Štěpánek
Adam Štěpánek
18. 12. 2023
aktuality

Největší český knižní secondhand Knihobot před Vánoci otevírá v pražských Holešovicích své vůbec první knihkupectví. Dosud prodával tituly výhradně přes e-shop. V budoucnu chce prodejnu využít i jako prostor pro pořádaní literárních a komunitních akcí.

Knihobot už nechce být jen e-shop. V Praze otevírá první knihkupectví
Knihobot otvírá v pražských Holešovicích své první knihkupectví. / Zdroj: Knihobot
Další fotky
v galerii (6)

Proces proměny holešovické pobočky na knihkupectví začal už na podzim, kdy Knihobot začal přesouvat focení knih, sklad i expedici do hlavní pobočky ve Vysočanech. Tím vznikl volný prostor, který se nyní mění na knihkupectví, kde zákazníci najdou tisíc titulů, které si mohou rovnou koupit.

„Chtěli jsme vytvořit místo, kde si lidé mohou doslova osahat, jak perfektní mohou knihy z druhé ruky být. A protože knihy, které nabízíme, jsou opravdu stavem často k nerozeznání od těch z knihkupectví, rozhodli jsme se tak nazývat i naši prodejnu,“ komentuje v tiskové zprávě vznik knihkupectví Barbora Votavová, brand manažerka Knihobotu.

Od nového knihkupectví si společnost slibuje bližší vztah se svými zákazníky. Prostor by měl fungovat také jako místo pro sdílení společných čtenářských zážitků, v plánu jsou literární a komunitní akce. Zákazníci do nového knihkupectví i nadále mohou nosit své přečtené knihy k prodeji.

Knihobot
Knihobot
Další obrázky v galerii (6)

„Chceme ukázat, že knihám opravdu rozumíme, dokážeme lidem poradit s výběrem. Záleží nám na tom, aby nákup u nás vyhovoval i těm, pro které je e-shop méně schůdnou variantou, nebo těm, kdo rádi nakupují jak on-line, tak off-line,“ doplňuje Votavová.

Zakladatelé firmy Knihobot, bratři Dominik a David Gazdošovi, v rozhovoru pro Finmag.cz letos přiznali, že loni se jim nepodařilo sehnat investora, jak plánovali. Museli kvůli tomu odložit plány na expanzi a propustit třetinu lidí. Firmu se jim však podařilo stabilizovat a překlopit do zisku.

„Museli jsme udělat spoustu dalších, třeba i malých věcí. Například u marketingu jsme škrtli půlku výdajů a rozhodli se, že ho zaměříme jinak; přestali jsme cílit na stabilní zákazníky, kteří jsou typicky spokojení a vracejí se sami, a zaměřili se na místa, kde jsou lidé, kteří nás neznají. Celkově jsme pak změnili způsob práce a naše cíle a zaměřili jsme se na věci, které nám vydělávaly nejvíc peněz,“ vysvětlil změnu v procesech firmy David Gazdoš.

Knihobot funguje po celé České republice a Slovensku, expanduje i do Rakouska a Německa – knihy dokáže vyzvednout na jakékoliv adrese a stejně tak je kamkoli zaslat.

Zaujali jsme vás? Pokračujte...

Kdy je sport skvělým byznysem a kdy ne? Čtěte v novém Finmagu

Je sport dobrý byznys? Bezpochyby. Když ale je řeč o olympiádě, není to tak jednoznačné. Pořadatelská města totiž stále víc a víc prodělávají. I miliardy dolarů.

Finmag předplatnéZdroj: Finmag

SPORTEM K BYZNYSU

Nejlépe placení sportovci? Michael Jordan, Tiger Woods, Christiano Ronaldo… • Proč se olympiáda stala globálním černým Petrem? • Jak se vrcholový závodník stane vrcholovým manažerem

BYZNYS JE HRA

„Nenapadlo by mě takovou firmu rozjíždět, kdybych neměl ADHD,“ říká Rosťa Novák o úspěšném Cirku La Putyka. • Proč Elonu Muskovi už není do smíchu • Zachránili barokní skvost, teď chtějí manželé Lazarowitz svůj zámek odkázat státu

Ohodnoťte článek

-
5
+

Sdílejte

Diskutujte

Vstoupit do diskuze
Adam Štěpánek

Adam Štěpánek

Editor Finmag.cz. Začínal ve sportovních redakcích, poté se přeorientoval na byznys a jako redaktor a posléze editor působil na webech týdeníků Euro a Hrot. Zajímá se o zahraniční politiku a rád se nervuje... Více

Související témata

aktualitybyznysknihyknižní trhpodnikáníPodnikavé ČeskoPraha

Aktuální číslo časopisu

Předplatné časopisu Finmag

Kdy je sport skvělým byznysem a kdy ne?

Koupit nejnovější číslo